ceturtdiena, 2015. gada 30. jūlijs

"Tame Impala" - "Currents" (2015)

Austrāļu kolektīvs "Tame Impala" - tas ir Kevins Pārkers (29). Ierakstu studijā, līdzīgi kā Beks vai Prinss, viņš viens pats ieraksta visus instrumentus - bungas, ģitāras, taustiņus. Viss ir Pārkera kontrolē, tāpēc droši var teikt, ka "Tame Impala" ir viņa "ģīmis un līdzība". "Viņš ir guļamistabas ģēnijs," žurnālam "Billboard" Pārkeru raksturo Marks Ronsons, pie kura albuma "Uptown Special" Pārkers ņēmis dalību kā ģitārists un bundzinieks. Un Ronsona sacītajā ir daudz patiesības.

Ietekmējoties no Maikla Džeksona, Pārkers dziesmas sāka sacerēt jau septiņu gadu vecumā, dzīvodams Austrālijas rietumkrasta pilsētā Pērtā. Vienpadsmit gadu vecumā viņš ieguva savu pirmo bungu komplektu, un sāka ierakstīties ģimenes divkasešu magnetofonā. "Konceptuāli kopš tā laika nekas nav mainījies," atzīst pats Pārkers. Par 2012.gadā izdotās plates "Lonerism" nopelnīto naudu (albums, pēc "Nielsen Music" datiem, ASV vien tika pārdots 208 tūkstošos eksemplāru) Pārkers nopirka diezgan bēdīga paskata mājiņu vien simt metru no okeāns. Kad līst lietus, uz grīdas zem kritiskajām jumta vietām tiek salikti spaiņi. Un tieši šādā vidē top "Tame Impala" mūzika.

Nupat iznākušais albums "Currents" ir "Tame Impala" trešais, un, kā atzīst kaut vai tas pats "Billboard", labākais. Grupas skaņas un noskaņas ir mazliet mainījušās. "Mūzika, ko es radu, ir manas dzīves skaņu celiņš," tā Pārkers, atzīstot, ka, piemēram, agrākais "saulaini estētiskais" "Tame Impala" skanējums atspoguļoja viņa tīņa dzīvi Pērtā. "Mēs [toreiz] dzērām, smēķējām zāli un gājām uz plaudmali." Albuma "Currents" skanējums ir "nopulētāks", popsīgāks, pat dejošanai piemērots, pazudisi daļa no iepriekšējo albumu psihedēliskā noskaņojuma. 

"Šajā reizē es izaicināju pats sevi," sarunā ar "Billboard" turpina Pārkers. "Es neaizēnoju melodiju. Mans iepriekšējais Es šo varētu uzskatīt par par daudz modernu, par daudz komerciālu, par daudz "top četrdesmīgu"." Laiki un Pārkers mainās. Tātad mainās arī "Tame Impala". "Es patiešām nezinu nevienu viņam līdzīgu," raksturojot Pārkeru un viņa darba stilu, saka Ronsons. "Es pazīstu daudzus multiinstrumentālistus, bet reti ir tie gadījumi, kad tas nāk apvienojumā ar viņa gaumi un dziesmu komponēšanas talantu. Ir tāda sajūta, ka šis ir "Tame Impala"laiks."   


2015, www.musicstories.lv

Nav komentāru: