ceturtdiena, 2015. gada 16. aprīlis

"Mumford & Sons" - "Wilder Mind" (2015)

Labāk vēlāk nekā nekad. Teiciens, kurš pilnā mērā attiecināms uz angļu kvarteta "Mumford & Sons" trešo plati "Wilder Mind". Lai arī klajā tas nāks vēl tikai pēc pāris nedēļām, 4.maijā, pirmās divas publiskotās dziesmas ("The Wolf" un "Believe") secinājumos liek būt kategoriskiem - "Mumford & Sons" skanējums ir mainījies. Beidzot! Beidzot visi tie, kurus burtiski kretinēja grupas iepriekšējos albumos skanošās cimboles (laikam pareizāk - bandžo) strinkšķināšana, jo atgādināja lētu kantrī, var ievilkt elpu un sagatavoties piedzīvojumam, jo "Wilder Mind" solās būt viens no šā gada pārsteigumiem.

"Mums jau labu laiku niezēja nagi izdarīt kaut ko savādāk, un mēs izvēlējāmies tam pareizo brīdi," žurnāla "Billboard" jaunākajā numurā atklāj "Mumford & Sons" ciltstēvs Markus Mamfords (28). "Nu labi, varbūt tas bija mazliet par vēlu. Jo mēs kā grupa pastāvam jau tik pat ilgi, cik [savulaik] "The Beatles", un šis ir tikai mūsu trešais albums!" Un izmaiņas ir tik aizgrābjošas, ka šobrīd burtiski norit cīņa, kurš vislabāk spēs noformulēt "Mumford & Sons" jauno skaņu. "Tas nav folks vai folkroks, vai kaut kā-roks. Tas ir tīrs, uzkrītošs [īru grupas] "U2"-veida roks," savu verdiktu izsaka pats "Billboard". Tam sliecās piekrist arī citi. "Viņi ir rokeri," pārliecināts "Mumford & Sons" ierakstu kompānijas "Glassnote" prezidents Daniels Glass. Bet vēl ekstrēmāk - par pankrokeriem - puišus nosaucis grupas kopējais draugs Veins Koins no "The Flaming Lips". 

"Wilder Mind" ir īpašs vēl vienā ziņā - tas ir pirmais "Mumford & Sons" albums, kurā visas dziesmas un dziesmu tekstus grupas dalībnieki sarakstījuši kopā. Plates mūzikai ir dažāda emocionālā un ģeogrāfiskā izcelsme. Tāpat arī lirikai. "Stāsti ir vairāk raupji un aktīvi, nevis nostaļģiski un retrospektīvi," analizē Mamfords. Savukārt ģeogrāfiski lielākā ietekme ir divām pilsētām - Ņujorkai un Londonai, starp kurām pārvietojoties, tapušas šī trešā, tik ļoti atšķirīgā albuma "Wilder Mind" dziesmas. Uzpucēti ir arī pasaules lielākie stadioni, lai "Mumford & Sons" izbrauktu tiem visiem cauri, garām slīdot kasēm, ko rotā milzīgi uzraksti "Izpārdots!"


2015, www.musicstories.lv

Nav komentāru: