svētdiena, 2015. gada 8. februāris

Marilyn Manson - "The Pale Emperor" (2014)

Droši vien ne bez paša ziņas, viena no leģendām apvītākajām personām mūzikā ir Merilins Mensons (46), īstajā vārdā Braians Hjū Vorners. Viena no šīm leģendām vēsta, ka viņš licis sev izoperēt vienu ribu, lai varētu pats sevi orāli apmierināt, otra leģenda ir nostāsti par to, ka priekšnesuma laikā Mensons uz skatuves bez kompleksiem apčurājis savu šovu skatuves partneres. Nu labi, šī otrā nemaz nav leģenda, bet patiesība. Visbeidzot žurnālam "Rolling Stone" Mensons vaļsirdīgi atzinies, ka nekad nemazgā rokas pēc čurāšanas, bet vienmēr pirms, jo "es zinu, kur ir bijis mans loceklis, bet es nezinu, kur ir bijušas manas rokas." Mensons allaž tiecies pēc skandalozas slavas, un vienmēr to arī saņēmis.

Pārdomāts, solīds apģērbs, no leksikas maksimāli izskausti lamu vārdi, personīgās higiēnas ievērošana - tādu Merilinu Mensonu pērnā gada nogalē, intervējot jaunā albuma "The Pale Emperor" iznākšanas sakarā, viņa paša mājā satika "Rolling Stone" žurnālists Ēriks Hedegārds. Viņa Holivudā spāņu gotiskajā stilā iekārtotajā mājā, neskaitot gandrīz visur valdošo tumsu, nav nekādu skandalozu interjera priekšmetu vai zārka, kurā Mensons pavadītu dienas gaišo laiku. Vienīgais dīvainais elements, ko Hedegārds pamanījis, ir hermētiski noslēgts trauks ar gāzi, kuru "it kā" Hitlers izmantojis ebreju nonāvēšanai savās nāves nometnēs. Un jā, vēl pistole uz žurnālu galdiņa.

Mensons ir mainījies. Arī mūzikā. Viņa jaunais albums "The Pale Emperor", izņemot varbūt dažas dziesmas (piemēram, "Deep Six"), izklausās mazliet saguruša autora radītas. Lai arī, kā apgalvo Mensona draudzene fotogrāfe Lindsija Usiča, arī savā vecumā "viņš vēl var četras reizes naktī kā divdesmitgadīgs", visādi citādi dīvainais vīrs, izskatās, skandālus nolēmis mest pie malas un sākt dzīvot salīdzinoši mierīgu dzīvi. Un tajā, starp citu, ļoti palīdz viņa labākais draugs aktieris Džonijs Deps. "Viņš ir vienīgais cilvēks, ar kuru es varu parunāties," žurnālam "Rolling Stone" atzīstas Mensons, turpat piebilstot, ka viņi abi pēc dabas ir visai nerunīgi, un viņu sarunas tāda "murmināšana vien ir."


2015, www.musicstories.lv

Nav komentāru: