ceturtdiena, 2015. gada 12. februāris

Cik vērts ir "FKA twigs" skatuves vārds?

"FKA twigs", īstajā vārdā Tālija Barneta (27), nenoliedzami, ir viena no pēdējā laikā britu zemē visvairāk aprunātajām māksliniecēm. Pirmkārt, viņas debijas albuma "LP1" sakarā, kas Vecā kontinenta topu mūzikā ienesis patīkami jaunas vēsmas. Otrkārt, Barneta jau kādu laiku tiekas ar aktieri Robertu Patisonu. Taču, kā izrādās, tās nav vienīgās dzeltenās preses cienīgas kaislības, kuras Barnetai dzīve piespēlējusi pēdējā laikā. Un aktuālākā no tām ir tiesāšanās par skatuves vārda "FKA twigs" lietošanu.

"Mēs [tiesas] lēmumam nepiekrītam," žurnālam "Billboard" paziņojusi Lora Guda, kas kopā ar māsu Lindu pērnā gada aprīlī tiesā apstrīdēja toreizējā Barnetas skatuves pseidonīma "Twigs" leģitimitāti, jo pašas māsas jau divdesmit gadus uzstājas kolektīvā ar nosaukumu "The Twigs" (tulkojumā no angļu valodas - "zari"). Barneta māsām piesolījusi mierizlīgumu - piecpadsmit tūkstošus dolāru un tiesības pseidonīmu paturēt, taču darījums nenotika. Lai izvairītos no turpmākās tiesāšanās, Barneta pārveidoja savu pseidonīmu uz "FKA twigs", kur "FKA" nozīmē "formerly known as" ("iepriekš zināms kā"). Māsām Gudām arī tas nelikās pieņemami, un savu vārdu bija jāsaka tiesai.

Tiesa lēma par labu Barnetai, pamatojot savu lēmumu ar to, ka prasība nākusi novēloti, kaut arī Lora Guda žurnālā "Billboard" iebilst, ka Barneta jau "kopš 2013.gada septembra bija informēta par viņas apzināto preču zīmes pārkāpšanu." Spriedums gan atļauj māsām Gudām atkārtoti vērsties tiesā, kas nav izslēdzams, jo ļoti iespējams, ka lielākā problēma šajā gadījumā ir nevis "zaru" aizskārums, bet gan mierizlīgumā piedāvātās summas lielums. Gudu advokāte Liza Borodkina tam pašam "Billboard" atklāti pasaka - jauni prasījumi tiesā iespējami, līdz kamēr Barneta nesolīs vairāk par reiz piedāvātajiem piecpadsmit tūkstošiem dolāru. Noprotams, ka tirgus ir sācies.


Foto raksta ievadā no mbass.com.

2015, www.musicstories.lv

Nav komentāru: