pirmdiena, 2015. gada 12. janvāris

Madonnas jaunais albums "Rebel Heart" - precedents mūzikas industrijā

"Stīv, es uztraucos par savu mūziku. Man nevar būt dziesmas, kas skan nepareizi," savas izdevniecības "Interscope" vadītāja vietniekam Stīvam Bermanam satraukti teica Madonna. Un bija jau arī par ko uztraukties - pērnā gada nogalē, 16.decembrī, popmūzikas karalieni sasniedza ziņa, ka internetā nopludinātas vairākas viņas jaunā albuma "Rebel Heart" dziesmu demo versijas (plati paredzēts laist klajā tikai šā gada aprīlī ("iTunes" gan minēts 10.marts)). Savā "Instagram" kontā Madonna šo nepatīkamo faktu nosauca par "māksliniecisku izvarošanu". Kājās tika saceltas visas jaunā albuma tapšanā iesaistītās puses, un tika pieņemts lēmums defektu padarīt par efektu - sešas noplūdušās dziesmas tiks piedāvātas kā albuma "Rebel Heart" iepriekšējā pasūtījuma (pre-order) piedāvājums.

Madonna, kas slavena ar savu māksliniecisko perfekcionismu, ātri ķērās pie darba studijā, lai tautā nesankcionēti palaistās dziesmas noslīpētu līdz iespējami labākajam līmenim ("Nebija laika sazināties ne ar vienu producentu," žurnālam "Billboard" ārkārtas situāciju komentē Madonnas menedžeris Gajs Ozerijs.). Kādas ir šī lēmuma sekas? 48 stundu laikā, kopš "Rebel Heart" ievietots "pre-order" statusā, tas vairāk kā 40 valstīs nokļuva pārdotāko albumu topa virsotnē, ieskaitot ASV, ziņo "Billboard". Turklāt trīs no šīm sešām dziesmām ir iekļautas "Billboard Hot Dance/Eectronic Song" nedēļas, kas sākās 3.janvārī, topā. Saskaņā ar "Nielsen Music" datiem, veikts 131 tūkstotis šo sešu dziesmu lejupielāžu, bet viss albums "Rebel Heart" priekšpasūtināts aptuveni 60 000 reižu. "Mēs zinām, ka mūsdienās sasniegt albumu Top 10 bez promocijas ir patiesi grūti," žurnālam "Billboard" saka Ozerijs. 

Vai Madonna ar saviem sabiedrotajiem būs radījusi precedentu mūzikas biznesā? Šādi noplūdes gadījumi bijuši jau iepriekš, un arī pašai Madonnai. Taču diez vai visiem ir piemērojama šī viena recepte. Madonnai daļēji paveicās, jo izdevās tik ātri noreaģēt, daļēji veiksmē "vainojams" viņas statuss - viņas vārds, lai piedod ticīgie, popmūzikas pasaulē ir reliģija. Lai vai kā tur arī būtu, visticamāk, viņas lēmums ir pareizs, jo jau 24.decembrī interneta annālēs parādījās vēl 14 dziesmas no gaidāmā albuma... Nojaušams, ka kādu no ierakstu studijas personāla vai fona dziedātājiem drīzumā gaida rūtaina saule, jo 2011.gadā pēc dziesmas "Give Me All Your Luvin'" nelegālas nopludināšanas kāds vārdā nenosaukts Madonnas fans tika apcietināts, un arī šoreiz Madonnas menedžments un juridiskais korpuss ir noskaņoti kareivīgi.


2015, www.musicstories.lv

Nav komentāru: