svētdiena, 2014. gada 4. maijs

"Goats" (2012)

Režisors: Kristofers Nīls.
Lomās: Deivids Duhovnijs, Eva Fārmiga.

Atbilstoši nosaukumam, kazas ("goats" - angļu valodā) patiešām ir motīvs, kurš vijas cauri šai filmai. Tās ne tikai lēkā pa ganību pļavām un sētmali, bet arī regulāri brauc auto aizmugurējā sēdeklī un savam saimniekam Kazu vīram (Duhovnijam) piepalīdz, kā izrādās, ne tajā legālākajā rūpalā. Eliss Vitmens, turpretī, ir koledžas vecuma zēns, kas dzīvo kopā ar savu māti (Fārmigu), viņas mīļākajiem un Kazu vīru, kurš vada mājas saimniecību, kopš Elisa tēva aiziešanas.

Laikam nebūs prātīgi filmā "Goats" atrast kādu izteiktu sižeta līniju vai stāstu, tas drīzāk ir viens dzīves moments daudzu sarežģītu attiecību murskulī. Filma nav stāsts ar noteiktu sākumu un tikpat nepārprotamām beigām. Tie ir daudzi fragmenti no dzīvēm, kurās viens audzē šķūnī marihuānu, otrs atrod spēkus atteikt zaudēt nevainību ar koledžas "visiem atsūkātāju", tādējādi ietaupot piecdesmit dolārus. Kadros sastopams arī Elisa mātes mīļākais, kam sirdsāķīša prombūtnes laikā nav pretenziju ļaut savus zvanus pazvanīt plikgalavainam kungam ap piecdesmit, un virkne citu spilgtu personāžu un epizožu.

Un tomēr - par ko tad ir kino? Protams, par to pašu lielāko nelaimi - mīlestību un attiecībām. Duhovniju nebija nācies skatīt uz ekrānu teju kopš "X-Failu" laikiem. Sastapt viņu Kazu vīra lomā ar lielu bārdu ir, iespējams, mazliet mulsinoši, taču vēl ilgi pirms beigu titru parādīšanās top skaidrs, ka kā aktieris Duhovnijs ar kazām kinolentē "Goats" tiek galā tikpat veikli kā ar Džilianu Andersoni savulaik "X-failos". Tāds neliels skeču apkopojums, kurš, iespējams, patiktu arī Kventinam Tarantīno, ja vien filmā Duhovnijs ar kādu no kazām pārgulētu. Kaut gan - ar vienu viņš to patiesi arī izdarīja... 


2014, musicstories.lv

Nav komentāru: