ceturtdiena, 2014. gada 24. aprīlis

"Von Grey" - "Awakening" (2013)

Nākamajā gadā apritēs apaļi desmit gadi, kopš īru Korru famīlija jeb "The Corrs" laida klajā savu beidzamo plati "Home" (2005). Ģimeņu ansambļi, saprotams, nav nekāda novitāte vai kas unikāls. Lai atmiņā ataust kaut vai deviņdesmito gadu "viendziesmīte" brāļu grupa "Hanson" vai zviedru māsu Zoderbergu duets "First Aid Kit", vai šobrīd viens no aktuālākajiem, arī Latvijā uz Jāņiem sagaidāmajiem, ģimeņu ansambļiem brāļu Folovilu "Kings of Leon". Un tomēr, "The Corrs" liekas tāda kā pirmā mūsdienīgā ģimenes popgrupa, kas darbojās samērā ilgi, šķiet, komerciāli veiksmīgi un aktīvi. Skaidrs, savs iemesls patikai ir māsas Andrea gorīšanās, bet tas tā, vienkārši starp citu. Lai gan runā, ka papaijāt Andrea muguru nav atteikušies daudzi, tai skaitā Robijs Viljams. Bet viņš jau laikam paijāja daudzas muguras. Vārdu sakot, uzradusies "The Corrs" aizstājējvienība - kvartets no Atlantas (ASV) "Von Grey". 

"Von Grey" ir četras meitenes. Saprotams, visas māsas (no 13 līdz 19 gadus vecas), katra spēlē vismaz vienu instrumentu. Mežā uz celma spēlēt bungas vai kā multiplikācijas filmā par Šreku pūst vardei dibenā kā taurei māsām Von Grejām nevajadzēja - viņas ir labu akadēmisko muzikālo izglītību ieguvušas jaunietes. Popularitāti kvartets ieguva ātri, "Von Grey" jau paspējušas iesildīt tādas zvaigznes kā Sāra Maklahana un veco, atvainojos, padzīvojošo lezbiežu duetu "Indigo Girls". Uzstājušās arī, nu jau, šķiet, pensionētā Deivida Letermana vakara TV šovā, kas ceļā uz amerikāņu sirdīm ir tas pats, kas lielais big-maks ar dubulto kolu. Un neskatoties uz šiem panākumiem, māsas (vismaz pagaidām) nolēmušas nepārdoties ierakstu kompānijām, un savu debijas mazo platīti ar tikai sešām dziesmām "Awakening" izdevušas saviem spēkiem.

Laikam meitenēm vieglāk. 13 gadīgajai Petrai, nemaz jau nerunājot par viņas vecākajām māsām, balss lūzums vairs nedraud. Taisnība, meitenēm dzīves laikā māte Daba uzlikusi dažas citas funkcijas, kas mazliet vēlākos gados uz kādu brīdi viņas atrauj no profesionālās dzīves un karjeras. Bet cerams, ka brīdī, kad "Von Grey" māsām šis laiks pienāks, to līdz kaklam būs izbaudījušas "The Corrs" madāmas, un ģimeņu kolektīvu muzikālais cikls varēs turpināties.   


2014, www.musicstories.lv

Nav komentāru: