otrdiena, 2014. gada 8. aprīlis

"Future Islands" - "Singles" (2014)

Neļaujies, klausītāj, krist maldināšanā, domājot, ka Ziemeļkarolīnas trio "Future Islands" jaunā plate ar nosaukumu "Singles" ir šīs grupas labāko dziesmu izlase, apkopojot vien nieka astoņu gadu pastāvēšanā radītos brīnumus. Nē, šī ir pilnībā jauna plate, kurā Gerits Velmers, Viljams Kešons un Semjuels Herings demonstrē modernā sintīpopa augstākās virsotnes.

Platei iepatikties ar pirmo rāvienu nav nekādu problēmu, jo tā sākas ar lielisko dziesmu "Seasons (Waiting On You)". Kompozīcija nekādā gadījumā nav atskaņojama sportistiem, jo tās dopingam līdzīgās iedarbības sekas var noteikt, nemaz nečurājot pīlē un nenesot uz laboratoriju pārbaudīt. Patiesībā viss albums ir līdzīga rakstura. Dažbrīd tas tik ļoti atgādina dāņu "Mew", vāciešu "Kraftwerk" vai britu "OMD" ziedu laikus, ka, no tiesas, sajūties tāds kā par gadu desmitu jaunāks. Tāds kā brīvāks. Arī mūzikas žurnāls "MOJO" piefiksējis, ka "Future Islands" "ekstāziskā melanholija nekad vēl nav skanējusi tik brīvi." Savukārt "Clash Music" ir skarbs pret Heringa vokālu, sakot, ka tas traucēs platei "Singles" kļūt par ""new wave" pērli." Grūti gan izlobīt, kur tā šķietamā vaina. Varbūt kritiķim netīk Billijs Aidols, jo tieši tam Herings brīžiem tik ļoti līdzinās (piemēram, dziesmā "Light House"). 

Kā kāposts, kas kārtu kārtām sastāv no daudz, daudz slāņiem, arī "Future Islands" ir tāds pats dārzenis. Kāposts, kurā dzīvo ne tikai tārpi un balteņi, bet arī tradīcijās balstīts sintīpops, kas bagātināts mūsdienu skaņām un tendencēm. Blakus lielajām 2014.gada platēm, nav šaubu, "Future Islands" albums "Singles" stāvēs cienīgi. 


2014, www.musicstories.lv

Nav komentāru: