trešdiena, 2014. gada 2. aprīlis

"Elbow" - "The Take Off and Landing of Everything" (2014)

"Es sēdēju stūrī ar grāmatu rokā un Boba Dilana cepuri galvā, cenšoties līdzināties komponistam," laiku pirms aptuveni desmit gadiem, kad ikdienu viņš pavadīja Mančestras kafejnīcā "Night and Day Cafe", atceras grupas "Elbow" līderis Gajs Gārvejs. 2014.gadā četrdesmitgadniekam Gārvejam, lai pierādītu savu komponista esību, teatrālas hūtes un lateksa biksiņas nēsāt nav vairs nepieciešams. Pietiek tikai neticīgajiem gar degunu nogrozīt "Elbow" jauno plati "The Take Off and Landing of Everything", lai šie ar skatu, kā mesiju ieraudzījuši, saprastu, ka vīrs ar bārdu un ūsām, pēdējā laikā reizēm arī raga brillēs, ir "īsts" komponists!

Pa šiem gadiem mainījušies arī paša Gārveja paradumi un darba stils, izņemot vienu lietu - viņam joprojām patīk strādāt kafejnīcās. Taču grāmatu vietā nākusi virtuālā realitāte. "Tagad esmu progresējis, tiešām," mūzikas žurnālam "Paste" atzinis Gārvejs. "Pāris gadu atpakaļ kļuvu digitāls, jo aptuveni ap mūsu otro albumu [2003.gada "Cast of Thousands"] es pazaudēju vienu no savām piezīmju grāmatām. (..) Digitalizēšanās man ļoti palīdz, jo es varu palielināt tekstu uz ekrāna, kad man ir jādzied [studijā pie mikrofona], un man tie [teksti] vairs nav jāizraksta kādam, kad albums ir pabeigts - man atliek tikai tos izkopēt. Un kad es atnāku uz studiju vai mājām, mans laptops automātiski dublē [informāciju], tā kā ir neiespējami darbus pazaudēt."

"Digitālais" Hārvejs albumā "The Take Off and Landing of Everything" ir lielisks. Viņš ne tikai nav pazaudējis nevienai dziesmai vārdus (Hārvejam nepatīkot pie tekstiem atgriezties vēl un vēl, tāpēc tie, lielākoties, "ieriktēti" dziesmā ar pirmo reizi), bet plati arī paspējis radīt vienlaicīgi ar šķiršanos no desmit gadu ilgušām attiecībām ar draudzeni Emmu. Tiesa, visi nopelni nav piešķirami vienam pašam Hārvejam. Kamēr viņš kārtoja attiecību lietas, grupas ģitārists Marks Poters, piemēram, "uzskicēja" vienu no plates "enkura" dziesmām "Honey Sun". Digitalizācija bija sabiedrotais albuma tapšanā arī citā ziņā - Gārvejs, kurš ir visu tekstu autors, tos sacerēja, atrodoties Bruklinā (ASV), savukārt pārējie dzīvojās pa Angliju. Galarezultāts tika sastiķēts "vados" ("mēs ar zēniem bijām salikuši kopā mūziku, bet mums nebija ne jausmas, par ko būs šī dziesma").

Ar "Elbow" vīrusu slimojošajiem 2014.gads ir atnesis prieka vēsti - jaunu grupas albumu. Var mainīties gadalaiki, valstu robežas, valdības un Eirovīzijas dalībnieku dzimumi, bet ir tikai viena patiesība, kas pastāvēs mūžīgi kā akmenī iekalta: ""Elbow" ir dievu mūzika!"


2014, www.musicstories.lv

Nav komentāru: