pirmdiena, 2014. gada 21. aprīlis

"Corbu" - "We Are Sound" (EP, 2014)

Kā katrs pavasaris, arī šis nav izņēmums - šausmīgi velk uz Mobija mūziku. Tam allaž bijis viens iemesls - šī basgalvainā briļļaiņa Ričarda Melvila Holla aka "Moby" 1999.gada plate "Play" un dziesmu "Porcelain" no tās, kas tolaik vēl nenobrieduša mūzikas klausītāja prātā iegūla līdz ar tā gada pavasara pirmo silto dienu. Vasaras vidus cienīga gaisa temperatūra ir klāt arī šajā pavasarī, un, protams, Mobijs virmo gaisā kā ceptu reņģu smarža no kaimiņu dzīvokļa. Turklāt šajā gadā "mobismu" vairo viņa pavisam jaunais albums "Innocents", kas ļaus sasniegt ekstāzi, nekurbulējot sev vai citam nekādus G-punktus un nelietojot neko mākslīgu un iekšā iebīdāmu. Bet stāsts šis, ja kas, nemaz nav par Mobiju. Nu gandrīz nav.

Klausoties "Innocents" un grimstot aizvien dziļāk šajā noskaņu purvā, pienāk brīdis, kad jāsāk meklēt kāds salmiņš, pie kā pieķerties, lai laicīgi izvairītos no iekļūšanas tādā stāvoklī, kas tuviniekus noved līdz šokam, un tālāk jau ceļš līdz tuvējai trako kreklu uzvilkšanas iestādei vien pāris soļos nomērāms. "Monty Python" vienā no multiplikāciju ilustrācijām no debesīm parādās, laikam jau, dieva pirksts kā simbols, ka prasītājam, grēku nožēlotājam un visu baušļu plus mīnus izpildītājam īstajā brīdī patiesi nāks, ja nu ne pestīšana, tad vismaz uz pareizo atbildi norādošs pirksts pilnīgi noteikti. Tad nu lūk, salmiņš izkļūšanai no purva uzradās kā šāds pirksts - Bruklinas kvintets "Corbu". 

Kas interesanti, šai jaunajai grupai nav pat vēl debijas albuma, ir vien singla platīte "We Are Sound" ar piecām dziesmiņām un tituldziesmas "We Are Sound" remiksu versijas, kas pieejamas grupas "SoundCloud" profilā. Un vēl interesanti, ka "Corbu" nav pilnīgi nekāda sakara ar Mobiju, varbūt vienīgi kādas attālas muzikālas noskaņas. Taču nekad neienāca prātā, ka ir kāda mantiņa, kura, pavicināta gar degunu, spēj tik momentāni izraut no "mobiādes" purviņa, turklāt neradot nekādu "pārejas perioda" diskomfortu. Līdz ar to aptuveni ir skaidrs, kuras grupas debijas plati šajā 2014.gadā jāgaida siekalainu muti.


2014, www.musicstories.lv

Nav komentāru: