ceturtdiena, 2014. gada 6. februāris

Sting - "The Last Ship" (2013)

Laikam jau no Stindziņa nesagaidīsim neko līdzīgu "All This Time", "Englishman in New York" vai "Mad About You". Tas, ko no viņa esam sagaidījuši pēdējos desmit gados, ir paniekošanās ar ko līdzīgu baroka laika kamermūzikai ("Songs from the Labyrinth", 2006), tad pievēršanos kaut kam līdzīgam kristīgiem korāļiem ("If On a Winter's Night"...", 2009), visbeidzot albumu, kas ierakstīts kopā ar simfonisko orķestri, spēlējot savas klasiskās dziesmas ("Symphonicities", 2010), un labāko dziesmu izlasi ("The Best of 25 Years", 2011). Tātad, ņemot vērā, ka pēdējais tāds īstais Stinga autoralbums bija 2003.gada "Sacred Love", cerība, ka pēkšņi kas tāds (Stinga autoralbums) varētu parādīties, bija nu tāda - nekāda.

Un tomēr 2013.gada rudenī Stings saņēmās un faniem, kam savu elku beidzamā tūrē bija jāskata vijoļu, trombonu un ksilofonu ieskautu, dāvāja pirmo "atkal paša Stinga" oriģinālplati "The Last Ship". Vērīgu Stinga karjeras uzpasētāju gadus atpakaļ nevarēja apiet citāts no kādas viņa intervijas, ka tagad viņa seksuālā dzīve esot piesātināta vairāk kā jebkad agrāk jaunībā. Varot vienā naktī trīs četras reizes, jo darbojoties saskaņā ar kādu tur garīgās dimensijās balstītu metodi. Šī it kā nenozīmīgā un intīmā piezīme izskaidro daudz ko. Iztrakojies ar sievu pa savu bungālo, vai kur nu tur tā ticība liek to darīt, Stings mūzikā ir mierīgs un līdzsvarots. Ko tur slēpt, viens Stings beidzās 1993.gadā ar albumu "Ten Summoner's Tales" (varbūt arī ar 1991.gada "The Soul Cages"), otrs sākās pēc tam. Un šāda lietu kārtība pastāv joprojām

"The Last Ships", kura galvgalī izvirzītas tādas tēmas kā atgriešanās, pašatklāsme, bērnības atmiņas, turpina Stinga pēdējo desmit gadu albumu plejādi. Vien šoreiz pats sazīmējis notis, tāpēc plates rokraksts, saprotams, ir krietni "stindziskāks" kā pāris iepriekšējo albumu muzikālais nospiedums visumā. Plus dalību "The Last Ship" ierakstā ņēmuši tādi mākslinieki kā Brains Džonsons no "AC/DC", Džimmijs Neils, "The Wilson Family" un citi. Uzskatīsim, ka Sitngs tagad ir šāds, un kā tādu viņu mīlēsim, godāsim un cieņā turēsim. Novecot kopā ar Stingu ir privilēģija, kas būs dota ne katrai paaudzei.


2014, www.musicstories.lv

Nav komentāru: