trešdiena, 2014. gada 26. februāris

"Kongos" - "Lunatic" (2014)

Izrādās, cukurs cilvēka smadzenēs iedarbojas uz tiem pašiem centriem, uz kuriem, piemēram, marihuāna, radot identiskus baudas refleksus. Bez zinātniekiem to pašu, nojausmu līmenī, jau labu laiku atpakaļ bija piefiksējuši onkuļi, kam tirgoties ar uz apziņu iespaidu atstājošām vielām allaž licies pieņemams rūpals. Tieši tāpēc tā saucamā baltā nāve nereti ir kontrabandistu iecienīto preču vidū, starp kurām gozējas arī mammītes, ieroči un tās pašas nelaimīgās narkotikas. Nu jau tā ir nosacīti pagātne, bet pavisam nesen šo nelegālo rūpalu vidū bija arī mūzikas pirātisms. Un tiesa - vai laba dziesma "nespiež" smadzeni uz tiem pašiem punktiņiem, kur cukurs un tās pārējās baudas? Skaidrs, ka spiež, un izraisa atkarību. Tātad izvēle pastāv: lai justos labi, var stundām sūkāt cukurvati vai klausīties mūziku, kas dvēseles stīgas rausta pēc pareizām notīm.

Katram, protams, savs, bet varbūt viens ieteikums tomēr lai izskan. Kā būtu ar grupas "Kongos" jauno plati "Lunatic"? Četri brāļi, kam uzvārdā Kongoss, bet izcelsmes zeme Dienvidāfrika (viņu tēvs ir dziedātājs un komponists Džons Kongoss), ir šī kolektīva ritošā daļa. Un arī visas pārējās. Nav pat svarīgi uzskaitīt, ko katrs no viņiem spēlē, visu diskogrāfiju (labi, ir vēl tikai viena plate "Kongos" (2007)). Svarīgi ir tas, ka "Lunatic" ir kā cukurvate. Kad tā apēsta, lipīgos pirkstiņus vēl stundām var apsūkāt, cenšoties ar zobu galiem izgrauzt aiz nagiem palikušos cukura mikrograudiņus. Viena no pēdējā laikā daudzpusīgākajām platēm, viens no atkarību izraisošākiem albumiem. Pieejams absolūti legāli, un, ja vien ģimenes ārstiem būtu labāka muzikālā gaume, viņi saviem pacientiem šo ieteiktu kā filmas "Briljantu roka" varonis Gorbunkovs: "Для дома, для семьи. Врачи рекомендуют - успокаивает нервную систему, расширяет сосуды."*

* "[Žurnāls] Mājai un ģimenei. Ārsti rekomendē - nomierina nervu sistēmu, paplašina asinsvadus" (tulkojums no krievu valodas).


Foto raksta ievadā no www.musicbyday.com.

2014, www.musicstories.lv


Nav komentāru: