svētdiena, 2014. gada 19. janvāris

Kimmie Rhodes - "Covers" (2013)

Runā, ka cilvēka apgrābstīts un no ligzdas izkritis putnēns ir nolemts bojāejai, jo spārnotie sugas brāļi, pat vecāki, kas to olu izkakājuši un izperējuši, necieš, nu vienkārši necieš to cilvēku smaku, kas šādā gadījumā gluži vai piesūkusies līdz nabaga nelaimīgā putneļa spalvu galiņiem. Šāda pati parādība nereti novērojama mākslinieku vidē - kolīdz sāk ķimerēties ar kaverversijām, tev vai nu ir aptrūkušās savas, tā teikt, radošās potences vai arī esi kļuvis par vecu, nostaļģisku perdeli (sveicieni Rodam Stjuartam un Džo Kokeram!), kurš grib noķert "to laiku" smeķi, kad matu bija vairāk, bet jaunā sieva vēl gāja bērnudārza trešajā grupiņā. 

Ikreiz paņemot rokā kādu kaverversiju albumu, pretrunas plosa arī pašu ņēmēju: ei, dzīve taču ir pārāk īsa, lai jau simt trešajā versijā klausītos Boba Dilana "Blowin' In The Wind" vai Frenka Sinatras reiz dziedāto "My Way"! Un tomēr - cilvēks tā iekārtots, ka pazīstamas lietas tam vajadzīgas vairāk. Kaut vārdus zina no galvas (un varbūt tieši tāpēc?), tā Bītlu "Yesterday" šķiet ideāla teju katrā izpildījumā!

Šo visu zina gan mūzikas industrijas resnie onkuļi, gan Kimmija Roudsa. Savos iepriekšējos sešos albumos viņa izlika sevi visu - komponēja, dziedāja. Un nu vesela plate kaveriem! Vai tiešām Roudsa kļūs par mazo putniņu, kam pēc šīs plates "savējie" ies ar līkumu? Vai arī klausītājs, kurš izvēlēsies albumu "Covers", putniņa lomu atvēlēs savai gaumes sajūtai, no kuras pašam vēlāk būs kauns kā jaunai meitai pirmo reizi plikai pie skrodera? Ne viens, ne otrs. Roudsas lauciņš mūzikā ir kantrī - jauki meldiņi jaukiem cilvēkiem, un uz kantrī netrenētai ausij visas šajā stilā dziedātās dziesmas izklausās pilnīgi vienādas un var būt kavers jebkam. Savukārt gaumi mierināt par krišanu grēkā nevajadzēs, jo platē "Covers" bez jau līdz riebumam pārdziedātajām dziesmām "What A Wonderful World" un jau minētās "Yesterday" ir arī "U2" 2000.gada albuma "All That You Can't Leave Behind" grāvēja "Stuck In A Moment" jauna versija. Roudsa par to noteikti uzteicama, jo, pirmkārt, šķiet, šī ir pirmā reize, kad "Stuck In A Moment" dzirdēta kaverēta, un, otrkārt, viņai ir izdevies labi. Malacis, meit, tagad kantrī met mieru un sāc spēlēt normālu mūziku! Un ieliec, lūdzu, jūtūbē kādu normālu jaunā albuma video, dritvai šmizīt!

2014, www.musicstories.lv

Nav komentāru: