otrdiena, 2013. gada 15. oktobris

Dziesmas (42.nedēļa / 2013)


***


1. Brian Wright - "Weird Winter"
Albums: "Rattle Their Chains"
Izdošanas datums: 10.09.2013
Valsts: ASV
Klausoties Braiana Vraita nomierinošajā žūžošanā, tā vien liekas, ka nekas cits, kā šī muzikālā stāstnieka samtainās dziesmas, pasaulē nemaz vairs neeksistē. Pat ja tajās tiek stāstīts par "dīvainu ziemu" vai "labo, mirušo karalieni" ("The Good Dead Queen").


2. "Night Beds" - "Even If We Try"
Albums: "Country Sleep"
Izdošanas datums: 12.02.2013
Valsts: ASV
Ļoti labi skan naktīs! Tā par "Country Sleep" kā "vislabākais, kas tajā patika", pērn secināja "The Guardian" jauno grupu apskatnieks Pols Lesters. Vinstona Jellena dzidrais vokāls un gar zemi gāzošās albuma desmit dziesmas patiešām atgādina, ka mūzikai ne vienmēr ir tikai fona loma darba dienās birojos un lielveikalos.


3. "Ra Ra Riot" - "Dance With Me"
Albums: "Beta Love"
Izdošanas datums: 22.01.2013
Valsts: ASV
Dziesmas nosaukums jau izsaka visu. Un nosaka visa albuma toni. Kā redzams video, uzdejot pie "Dance With Me" pretī nespēj nostāvēt pat samērā veselīga izskata skeleti. Bet tempu uzņemt vajag uzmanīgi, jo dziesma 2:40 (albuma versijā 2:24) tiek nocirsta kā ar nazi! 


4. "Foxygen" - "Make It Known"
Albums: "Take The Kids Off Broadway"
Izdošanas datums: 2011
Valsts: ASV
Jāsaka, ka leģendām "The Rolling Stones" ir dzimusi maiņa - kvartets "Foxygen". Nu vismaz Mikam Džegeram noteikti - "Foxygen" dziesmu teicēja Sema Frānsa personā (pareizāk - balsī).


5. "Local Natives" - "Breakers"
Albums: "Hummingbird"
Izdošanas datums: 29.01.2013
Valsts: ASV
Ir labi, ja vecajie palīdz jaunajiem apgūt dzīves smalkumus. Tā arī "The National" ģitārists Ārons Desners palīdzējis šiem pieciem Losandželosas puikām spert pirmos soļus Lielajā mūzikā, producējot "Local Natives" otro albumu. Nu jā, tad sanāk, ka palīdzēja spert otros soļus. Ir labi, bet nav, protams, "The National".


6. Bill Callahan - "Small Plane" 
Albums: "Dream River"
Izdošanas datums: 17.09.2013
Valsts: ASV
"["Dream River"] varētu būt pēdējais ieraksts, ko jūs klausāties pirms gulētiešanas, aptuveni pusnaktī. [Es gribēju, lai tā ir] maiga un relaksējoša, perfekts dienas noslēgums katram," mūzikas žurnālam "Spin" atzinies pats Bils Kelahans. 


7. "Blood Orange" - "Chamakay"
Albums: EP
Izdošanas datums: 2013
Valsts: ASV
"Es nolēmu pirmo reizi apmeklēt Gajānas galvaspilsētu Džordžtaunu, no kurienes nāk mana mamma. Viņa pati tur nav bijusi 30 gadus, tas ir trīs gadus, pirms piedzimu es. Es apmeklēju savus ģimenes locekļus, ieskaitot 92 gadus veco opapu, kuru līdz šim nekad nebiju saticis. Šajā video jūs redzēsiet mūsu pašu pirmo tikšanos" (Devs Hains mūzikas portālam "Pitchfork").


8. Grey Reverend - "My Hands"
Albums: "A Heo's Lie"
Izdošanas datums: 30.08.2013
Valsts: ASV
"Moderns blūzmenis... Ja jums tā gribas" (greyreverend.com).


9. Jeremy Messersmith - "Tourniquet"
Albums: EP
Izdošanas datums: 2013
Valsts: ASV
"Sveiki! Es šajā nedēļā izdevu jaunu dziesmu, kas saucas "Tourniquet". Tā būs manā jaunajā albumā, kas [ierakstu kompānijas] "Glassnote Records" paspārnē iznāks nākamgad" (www.jeremymessersmith.com).


10. John Zorn - "The Dream Machine"
Albums: "Dreamachines"
Izdošanas datums: 30.07.2013
Valsts: ASV
"Kopš septiņdesmito gadu vidus Zorna kungs vāca kopā improvizētāju grupas, lai atskaņotu (..) neprognozējama segmenta skaņdarbus. Daudzas [grupas] tika organizētas kā spēles ar noteikumiem, signāliem un hronometriem, lai noteiktu, kurš spēlēja (..) un kā" (www.nytimes.com).
Foto raksta ievadā Džeremijs Mesersmits no www.stiehlover.com.

2013, www.musicstories.lv

Nav komentāru: