svētdiena, 2013. gada 6. oktobris

Dziesmas (40.nedēļa / 2013)
1. Foy Vance - “Regarding Your Lover”
Albums: "Joy Of Nothing"
Izdošanas datums: 26.08.2013
Valsts: Lielbritānija
Šī vīra rota ir ļoti spēcīgā balss. Un ūsas, protams. Bet balss, bez šaubām, skaistāka!

2. “Chvrches” - “We Sink”
Albums: "The Bones of What You Believe"
Izdošanas datums: 20.09.2013
Valsts: Lielbritānija
Jaunā skotu sensācija - sintīpopa trio ar šķietami sarežģīto nosaukumu. Starp citu, tiek dēvēts par "Depeche Mode" gara turpinātāju. Šovasar pat iesildīja četrus "DM" tūres koncertus. Ja vien nesaplīsīs bungu mašīnas, datorus un savstarpējās attiecības nesaēdīs vīrusi, šo nosaukumu "Chvrches" būs jāiemācās izrunāt un pareizi uzrakstīt.

3. “Los Campesinos!” - “What Death Leaves Behind”
Albums: "No Blues"
Izdošanas datums: 29.10.2013
Valsts: Lielbritānija
""Los Campesinos!" mūzika vienmēr bijusi uz robežas starp sirsnību un ironiju," apskatot Velsas seksteta iepriekšējo albumu "Hello Sadness", acīgs savulaik bija mūzikas medijs "Pitchfork". Arī mēneša beigās gaidāmā jaunā albuma publiskotās dziesmas nosaukums skan draudīgi ("Ko aiz sevis atstāj nāve"), un, interesanti, tajā patiešām iet runa par kapiem un kremāciju. Bet, gods kam gods, viss noslēdzas uz gaišas nots, jo "nāve aiz sevi atstāj mīlestību" un "mēs atkal būsim puķes". 

4. “The Internet” - “Dontcha”
Albums: "Feel Good"
Izdošanas datums: 24.09.2013
Valsts: ASV
Kas ir šī mazā meitenīte, kas tik izjusti izdzied mūzikas stilu "funk" un "hip hop soul" sajaukuma vistrauslākās skaņu nianses? Sids Ta Kids. Un tas ir puisītis ar dzidru meitenītes balsi. Ar Jamaikas saknēm gēnos, mammu dīdžeju un onkuli regeja producentu no šī puikas jau nevarēja prasīt, lai viņš top par proktologu ar specializāciju ausu, kakla un deguna kaitēs. 

5. “Arcade Fire” - “Reflector”
Albums: "Reflector"
Izdošanas datums: 28.10.2013
Valsts: Kanāda
Ir viena lieta uz pasaules, kas rada teju fiziski sajūtamu baudu, bet nav nekas jāstaipa vai jārīvē. Ir vienkārši jānoskatās kāds no kanādiešu "Arcade Fire" koncertiem. Tur nav specefektu, lāzera šovu un nenosakāma dzimuma fona dejotāju. Tur telpu fiziski un visādās citādās matērijās aizpilda septiņi grupas dalībnieki, patiesībā - tikai muzicējot. Izskatās, līdzīgu iespaidu uz žurnālu "Rolling Stone" atstājis arī oktobra beigās gaidāmais jaunais grupas albums "Reflector", jo tas esot labākais "75 minūšu un 13 dziesmu komplekts", ko "Arcade Fire" jebkad izdevusi.

6. Moby - “The Perfect Life” (feat. Wayne Coyne)
Albums: "Innocents"
Izdošanas datums: 01.10.2013
Valsts: ASV
Mobija jaunā plate "Innocents" ir kā plakans mākoņu jums - tā nes sev līdzi neparastu plašumu un brīvības sajūtu. Tāds pats ir arī mazā, plikgalvainā vīriņa kopdarbs ar "The Flaming Lips" līderi Veinu Koinu.  

7. “Free Energy” - “Girls Want Rock”
Albums: "Love Sign"
Izdošanas datums: 05.01.2013
Valsts: ASV
Neapskaužams uzdevums šiem jaunuļiem - ielauzties un noturēties tik plaši pārstāvētā nišā kā indīpops, turklāt nepiedāvājot neko jaunu, tikai vecās klišejas. Apgalvot, ka viņiem tas ir izdevies, būtu melot. Taču vienu reizi noskatīties jauku video mīļai dziesmai - nu kāpēc gan ne?

8. Erin McKeown - “Proof”
Albums: "MANIFESTRA"
Izdošanas datums: 15.01.2013
Valsts: ASV
Bija doma, ka dziesma "Proof" (nu tā kā "paraugs" vai "prove") būs visa Erīnas jaunā albuma vidējais aritmētiskais. Doma atmetama, jo "Proof" ir šīs plates esence. Lai arī albumam nav neārstējamu kaišu vai klaju defektu, mazliet tur kaut kā ir par daudz. Bet "Proof" - nu tā ir viena skaista dziesma!

9. “Eisenhauer Band” - “Feeling Good”
Albums: EP
Izdošanas datums: 2013
Valsts: ASV
Kas šeit ir mīļi? Kopā dzied vesela ģimene - mammucis Ronda, meituks Amēlija un dēlēns Endijs. Visi Eizenhaueri. Kas ir forši? Amēlijai ir laba balss, lai arī līdz Adelei, kuru viņa cenšas kopēt, vēl gana tālu (un tas skaidrs, jo Amēlijai ir tikai 13). Kas izklausās dīvaini? Dziesma "Feeling Good", taču tās versijas gadu laikā jau pieradinājušas pie dažādiem "staipījumiem". Kas ir pilnīgā pakaļā? "Eisenhauer Band" mājaslapa. Un tātad vidējais aritmētiskais ir akurāt vidējs.

10. Kayla Stockert - “What They Say”
Albums: "Castles in the Sand", EP
Izdošanas datums: 2012
Valsts: ASV
Vispirms paskaties šo video. Laikam jau vairāk jautājumu nav. Keila Stokerta savu debijas albumu "Castle in the Sand" izdeva 15 gadu vecumā. Tagad viņai ir 16, un labi, ka producenti laikus pārslēdzās no retro dziesmu repertuāra, ar ko Stokerta sāka savas skatuves gaitas, uz modernām.  Jau, šķiet, pietiek ar vienu Teiloru Sviftu un Dafiju, kura gan kaut kur pēdējā laikā noplaukusi. 


Foto raksta ievadā Erīna Makeovna no billingsgazette.com.

2013, www.musicstories.lv

Nav komentāru: