sestdiena, 2013. gada 12. oktobris

"Arp" - "More" (2013)

Nenoliedzami, šodienas kulta persona ir Stīvs Džobs, kurš, visai ticami, lai kurā debespusē vai pazemes gravā šobrīd atrastos, visus vairāk vai mazāk svēto vai velnišķīgo piedāvājumus noraida ar savu standarta frāzi: "Tas ir mēsls!". Viņš savus izgudrojumus radīja pēc formulas: vienkāršība ir izcilības augstākā pilotāža. Un patiesi - kas var būt vēl vienkāršāks, kā ripināt ar pirkstu iPod rimbulīti vai paijāt iPad spoguļgludo virsmu? Tas ir tik vienkārši, ka šīs augstās tehnoloģijas ikdienā lieto pat bērni! Bet kas slēpjas zem šiem karkasiem, kādās mokās šie produkti dzimuši, to var uzzināt gan no grāmatām un nu jau arī filmas par Džobsu. 

Iespējams un, visticamāk, Aleksis Džordžopuloss nav nedz apkārtējo tirāns, nedz izgudrotājs-ģēnijs, bet viņu tomēr saista kādas kopīgas iezīmes ar slaveno "Apple" priekšvīru. Džordžopuloss ir, tā teikt, "priekšsēdētājs" muzikālai apvienībai no Ņujorkas (ASV) ar askētisku (kas zīmīgi, ja kabinām klāt Džobsu) nosaukumu "Arp". Tas ir tāds eksperimentālas mūzikas kolektīvs. Pat nezinu, vai tas ir kolektīvs klasiskā izpratnē vai arī pats Džordžopuloss apkalpo visus instrumentus, bet to ir daudz - "džentlmeņa komplektu", kas piedien katrai grupai, "Arp" gadījumā papildina arī stīgu instrumenti, trompete, labi aprīkots dators un droši vien vēl vesels lērums tehnisku gadžetu. "Arp" trešā plate "More" sastāv no milzīga apjoma muzikālu slāņu - dziesmas patiesībā ir visai sarežģītas pēc savas struktūras. Dieva zīmes, ko Džordžopulosam nācās izdzīvot, sacerot un ierakstot šo albumu. Un tajā pašā laikā "More" skan tik vienkārši, kā virpināt iPod apaļo podziņu.

"Arp" jaunākais veikums lai turpina palikt strīdus ābols, kuram mūzikas stilam to var pierakstīt. Tur ir spēcīgs ģitārritms brīnišķīgā postroka manierē  ("Persuasion"), tur ir rotaļīgas spēles ar klavierēm ("High-Heeled Clouds), tur ir no "Arcade Fire" klonēts skanējums ("Judy Nylon"), šajā albumā patiesībā ir pilnīgi viss iespējamais! Nu gandrīz viss. "More" ir sarežģīts albums ar ļoti vienkāršu skaņu. "Tas ir mēsls," iespējams, par to teiktu pats Džobss. Un miljoniem visā pasaulē atkal būtu iespēja viņam nepiekrist.


2013, www.musicstories.lv

Nav komentāru: