ceturtdiena, 2013. gada 18. jūlijs

Igaunis Robijs Viljams

20.augustā Tallinas Dziesmusvētku estrādē notiks droši vien šā gada lielākais (bet varēja, ui, kā tas varēja būt arī "The Killers" Rīgas koncerts!) muzikālais notikums Baltijas valstīs - Robija Viljamsa koncerts. Lai arī fakts pats par sevi patīkams, nekas ārkārtējs vai iepriekš nebijis tas nav - dažāda kalibra, popularitātes un stilu mūziķi šo reģionu savos koncertu plānos pēdējos gados iekļāvuši jo naski. Kas patiesi sajūsmina, pat neskatoties uz tradicionālo latvisko skaudību pret saviem Ziemeļu kaimiņiem, ir igauņu spēja izskaitļot savu lielo laimestu, un tērēt to, tā teikt, neatejot no kases lodziņa.

IGAUNIS LIEK ELKAM STRĀDĀT

14.jūnijā Dublinā uzsāktā Viljamsa jaunākā albuma "Take The Crown" Eiropas turneja noslēgsies 25.augustā ar koncertu Norvēģijā, Tallinu izvēloties par priekšpēdējo pieturas vietu. Un tieši Tallinas koncerts tiks pārraidīts tiešraidē kinoteātros visā pasaulē (sk. video), un tā laikā taps kopš 2006.gada pirmais Viljamsa koncertieraksts DVD formātā "Robbie Williams - Live in Tallin". Brīnišķīga dāvana igauņiem, ņemot vērā, ka koncerta dienā Igaunija svinēs Neatkarības atjaunošanas dienu.

Bet igaunis no laimes nav apjucis. Ko viņš dara? Viņš britu supergrupas "Take That" zvaigzni ne tikai mīļi uzņems, sajūsmināti klausīsies un tad, aicinot atgriezties atkal, sirsnīgi mās atvadas, bet... liks tai arī mazliet pastrādāt. 300 tūkstošus eiro Igaunijas Uzņēmējdarbības attīstības fonds (EAS) pārskaitījis Robija Viljamsa menedžmentam, lai jau pieminētajā DVD tiktu iekļautas Igaunijas ainavas, bet dziedātāja oficiālajos sociālo tīklu profilos nodrošinātu reklāmas laukumus savas valsts popularizēšanai. Viljamsa pieci miljoni "Facebook" sekotāju ir saņēmuši uzaicinājumu piedalīties konkursā, kura dalībniekiem ar video vēstījuma palīdzību jāatklāj pasaulei, kā Robija Viljamsa mūzika ietekmējusi viņu dzīvi. "Pacenties labi, un mēs satiksimies Tallinā," savus sekotājus uzmundrina Viljams, desmit uzvarētājiem piesolot ceļojumu uz grandiozo notikumu Tallinas Dziesmusvētku estrādē.

ALLA UN JOSIF, JŪS PIE MUMS!

Igaunis ir ziķeris. Viņš ir saskatījis iespēju un nav nobijies to izmantot. Aptuveni 99,89% Viljamsa "Facebook" sekotāju par tādu Igauniju un Tallinu droši vien neko nebija dzirdējuši. Teikt, ka sava elka rīcības rezultātā kāds portugālis vai mollīgs amerikāņu tīnis tagad meklēs globusā mūsu reģionu un izstudēs igauņu vēsturi, protams, nevar. Bet Tallinas vārds paliks Viljamsa oficiālajā diskogrāfijā, par to dzirdēs katrs, kas skatīsies uzfilmēto koncertu, un rezultātā 99,89% pie veiksmīgas apstākļu sakritības varbūt samazināsies līdz kādiem 72,36%... "Nākotnē papildus ierastajām kampaņām esam plānojuši izmantot vairāk kultūras un sporta notikumus, kas norisinās Igaunijā, kā arī starptautiski pazīstamas igauņu zvaigznes, kuru teiktajam ir lielāks svars nekā mūsu tradicionālajām kampaņām," aģentūra "LETA'' citē EAS valdes locekli Martinu Hirvoju. Un kas atliek mums? Kārtējo reizi vasaras vidū vilcienā "Maskava - Rīga" sagaidīt mūžam nenovecojošo pārīti Allu Borisovnu un Josifu Kobzonu, kurš daudzo sejas ādas nostiepšanas operāciju rezultātā izskatās pēc ar dermantīnu pārvilkta skolas sporta zāles sola? Droši vien, ka tā. Bet igaunis uzdrošinās. Un uzvar.Foto raksta ievadā no seatgeek.com.

2013, www.musicstories.lvNav komentāru: