ceturtdiena, 2013. gada 23. maijs

"She & Him" - "Volume 3" (2013)

Sauksim viņu par Zoju. Zoju Dešaneli. Kaut viņas vārds latviskojot dzirdēts arī gandrīz ķīniski fonētiskās skaņās. Bet tātad Zoja. Nu lūk. Mums, latviešiem, ir liels blats pie šīs 33 gadus vecās aktrises un dziedātājas, jo seriālā "New Girl", kurā viņa atveido galveno lomu, vārds "Latvija" izskan samērā bieži. Tiesa, vairāk sliecoties auditorijai radīt ne to pozitīvāko iespaidu, jo viņas draugs, pēc scenārija, vienu sezonu Latvijā kādā komandā spēlējis basketbolu, un šeit viņam nemaz nav paticis. Starp citu, amerikāņu šovbizness pārsteidzoši bieži izmanto Latviju, lai smīdinātu publiku. Lai atceramies, šķiet, Letermana šovu, kurā viņš caur smieklu asarām lasīja kādu "latvieša vēstuli". Savukārt seriāla "Darma un Gregs" pirmajā sezonā (tas bija jau 1998.gadā, tātad tam nav nekāda sakara ar mūsu pašiedomāto varoņdarbu visas pasaules acīs - salāpīt budžeta deficītu uz bērnu un pensionāru rēķina, un tad ar to lepoties un rakstīt pat pamācību grāmatas) hipiju pāris Ebija un Lerijs Finkelšteini kārtējo reizi strīdējās par to, ir vai nav pēdējais no viņiem sešdesmitajos, piedaloties kādā protesta gājienā vai uzčurājot policistam, izglābis pasauli no "kapitālistu un FIB dominances pār brīvo cilvēku." Epizodi grūti atminēties pilnībā, bet tās noslēgumā, kad Lerijs Finkelšteins savās "brīvības cīņās" bija iepinis pat kazakus, Ebija paspēja iebilst, ka "visi kazaki tajā laikā jau bija pārvākušies uz Latviju." Vispār Latvija varētu oficiāli piedāvāt izmantot tās nosaukumu Holivudas producentiem, Stendzenieks pat varētu izveidot īpašu stendu. Taču būtu vieglāk aizlāpīt to budžeta caurumu...

Bet pie Zojas. Viņa kopā ar dziesminieku Metjū Stīvenu Vardu jau kopš 2008.gada čivina duetā "She & Him". Jā, tieši čivina, jo maniere, kādā Zoja dzied, tieši šādu iespaidu atstāj. Un ne negatīvā nozīmē. Salīdzinot ar mūsu, nu jau varētu teikt, virs vidējās paaudzes aktieru vokālajām spējām, Dešanela izklausās labi. Maestro Raimonds Pauls par aktieru dziedāšanu reiz ir izteicies, ka jā - varbūt viņiem reizēm iet šķībi un greizi, bet viņi, kā jau aktieri, arī ar dziesmu spēj publiku "paņemt aiz oliņām" un nelaist vaļā, līdz pēdējā nots nav pabeigta. Dešanela prot tieši tāpat! Tāpat kā viņas aroda māsa Skārleta Johansone, kuras 2009.gada kopdarbs ar Pītu Jornu "Break Up" kaut kā nepelnīti netika ievērots. Taisnības labad gan jāatzīst, ka mūsu pašu Madara Botmane abas minētās sasit "vienos vārtos". Tā nu sanācis, ka, runājot par "She & Him", vairāk sanāk apspriest Zoju, kaut arī Varda kungam ir brīnišķīga diskogrāfija, un viņš pats ir lielisks mūziķis. Taču, jāatzīst, "Volume 3" dominē tieši Dešanela. Atkal.

"Volume 3" gluži kā caurspīdīgs rītasvārks agri vai vēlu būs jānovelk. Tikai tad varēs apjaust, ko šis gandrīz caurspīdīgais putekļa viegluma drēbes gabals ir vērts. Iziet ielā kaut vai rītasvārkos, caur kuriem redzami visi gali un galiņi, tomēr rada lielāku, kaut šķietami iluzoru drošības sajūtu, nekā vispār bez nekā. Tas pats ar "Volume 3" - to ilgi klausoties, vienu brīdi nomāc garlaicība, mazliet dusmas, cik viss tur skaisti un pareizi. Bet, kad šo skaņu strautiņu nogriež, viss! Tajā brīdī liekas, nav šajā dzīvē bijis pieņemts aplamāks lēmums. Kaut vai tāpēc vien, ka jau toreiz, 2008.gadā, kad duets radās, pastāvēja viedoklis, ka tas ir tāds viena albumiņa projekts. Bet nekā. Jaunieši dzied, jaunieši izklaidējas. Bet mēs priecājamies, ka mugurā joprojām ir caurspīdīgais rītasvārks. Jo - kamēr tas mums ir, nevienam nebūs iemesla izsaukties: "Karalis ir kails!"



Foto raksta ievadā no blog.naver.com.

2013, www.musicstories.lv



Nav komentāru: