piektdiena, 2013. gada 5. aprīlis

"The Pharmacy" - "Stoned & Alone" (2012)

Vecmeistariem - kā Bobam Dilanam vai Leonardam Koenam - dziedājumā kādu šķībāku noti var un vajag piedot. Viņi pat drīkst uziet uz skatuves un pie mikrofona vienkārši palaist purkšķi, un no skatuves noiet, un mēs sajūsmā noelsīsimies. Tikai par to vien, ka viņi mums ir. Ar pārējiem ir citādi - ja meldiju neturi, uz skatuves nekāp! Amerikāņu trio "The Pharmacy" pamanās šo svarīgo punktu nerespektēt un... viņiem tas izdodas! Viņi apmāna klausītāju, dažbrīd šķībo dziedāšanu aizpūderējot ar, piemēram, elegantu stīgu instrumentu skaņu vulkānu, kā tas notiek "The Pharmacy" ceturtā albuma "Stoned & Alone" ievadošajā dziesmā "At the Top of the Ivory Stairs". Un tieši šī dziesma pilda "mušpapīra" funkciju šajā albumā, klausītāju kā nupat pa organiskiem savienojumiem pašeptējušu mušu tam pielīmējot bez mazākās iespējas atbrīvoties.

Mūzikas kritiķi, kas sekojuši "The Pharmacy" vienpadsmit gadus garajai dzīvei, saka, ka "Stoned & Alone" ir Skota Jodera un viņa draugu tāda viegla pārgrupēšanās "no skarba garāžroka uz izsmalcinātu un kaprīzu "psych" popu" ("Paste Magazine"). Viņus jaunajā albumā pirmo reizi satikušajiem varētu šķist, ka trio spēlējas ar sērkociņiem pie atvērtas un pilnas benzīna bākas. Jau pieminētā koķetēšana ar pašķībo dziedāšanu ir tikai ziediņi. Odziņas seko, albumu klausoties vienu, divas un vairākas reizes. Pirmajā reizē ir sajūta, ka Joders, Brendāns Bouvers un Stefans Rubics mēra klausītāja pacietību. Kad robežas ir novilktas, otrajā "Stoned & Alone" iepazīšanas kūrē auss šajos ķircinātājos izšķir jau smalkākus slāņus, piemēram, skaņu vibrācijas, kas varētu būt raksturīgas dziesmai, kuru kopīgi ierakstījušas grupas "The Beatles" un "Nirvana" ("Sure"), pēdējai no kurām "The Pharmacy" visādi cenšas līdzināties (lai salīdzinām kaut vai Jodera vizuālo tēlu publicitātes foto ar Kurta Kobeina vaigu!).

Runā, ka šie amerikāņu trakuļi lielāko daļu sava laika pavada koncertējot, ierakstiem atvēlot pavisam maz. Tos "The Pharmacy" parasti veicot kādā baznīcā, mīlot uzkūpināt kādu zālīti saturošu dūmu (bet tās zālītes nav kumelītes, govmīzenes vai žeņšeņa laksti). Patiesībā "Stoned & Alone" ir grupas pēdējo gadu singlu kolekcija, tātad tāda kā retrospekcija par daiļradi garākā laika posmā, ne pāris dienu laikā ierakstītām trīspadsmit dziesmām. Un, lai arī pret šīm "post-"Nirvanas"" grupām allaž jāizturas ar zināmu skepsi un pārsvarā jāuztver kā kārtējās kompānijas jaunības maksimālisma izpausme, "The Pharmacy", iespējams, atbilstot iepriekšējam, tomēr ir saturīgs kompanjons gan ikdienā, gan svētkos. Ja ne iedvesmai, tad izklaidei noteikti.Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "The Pharmacy" "Facebook" profila.

2013, www.musicstories.lv
Nav komentāru: