trešdiena, 2013. gada 6. marts

"Reptile Youth" - "Reptile Youth" (2012)

Jauni, impulsīvi un nedaudz provokatīvi - tādi ir dāņi Mads Dāmsgords Kristjansens un Esbins Velo jeb duets "Reptile Youth". Kopā sanākuši jau skolas laikā, lai "kļūtu par rokzvaigznēm" ("Paste Magazine"), tālākie notikumi risinājušies gluži vai ar sniega bumbas efektu, kura šā brīža taustāmākais rezultāts ir debijas plate "Reptile Youth" un slavinošās kritiķu atsauksmes par to. Kur slēpjas "Reptile Youth" oliņas (ja skata līdzībās ar Kaščeja dzīvības spēka glabātuvi)? Katram atbilde būs sava. Bet tāda vitalitāte un aizrautība, ar kādu šis duets uzrunā pasauli, pēdēja laikā bijusi grūti pamanāma.

Albuma "Reptile Youth" spēcīgākās dziesmas "Shooting Up Sunshine" (tās video gan kliedz pēc nominācijas "WTF?") ievads, gluži kā saimnieks nevietā sačurājušos suni piespiež iebāzt degunu savos slapjumos, kādam sestajam vai kuram tur prātam dod neatspēkojamu signālu atgriezties grupas "Supertramp" 1979.gada lieliskajā platē "Breakfast in America", kurā vismaz trīs dziesmas sākas ar līdzīgiem akordiem. Savukārt "Dead End" nāk gluži kā no "U2" "jaunāko laiku" spēcīgākās dziesmu kolekcijas "All That You Can't Leave Behind" (2000), nepārprotami asociējoties ar ritmiski agresīvo dziesmu "Vertigo". Bet brīžos, kad "vēders neiet un dzīve garlaicīga", omas uzlabošanai nebūs nekā labāka par albuma "Reptile Youth" it kā priecīgo, bet tajā pašā laikā tik savādi skumjo dziesmiņu "Morning Sun".

Šī muzikālā daudzveidība, kas citās dziesmās vēl papildinās ar spēcīgu elektronikas devu, ir albuma producentu roku darbs. To ir veseli divi. Pirmais - Deivs Allens, kurš producējis visus grupas "The Cure" albumus, otrais - Marks Ralfs, kura šobrīd aktuālākais aizbilstamais ir britu kolektīvs "Hot Chip". "Deivs ir kā vecs panks. Viņš ir strādājis pie visiem "The Cure" albumiem un daudzām roka lietām," saka Velo. "Bet Marks Ralfs ir vairāk elektronikas čalis. Un tas ir patiešām fantastiski, jo mēs vēlējāmies šīs abas mūzikas pasaules apvienot." 

Ir bauda klausīties šo albumu. Atliek novēlēt jauniešiem veiksmi un izdošanos. Un apbēdināt Kristjansenu, jo vēlme apprecēt "Pussy Riot" līderi, kas tam uznākusi pēc meiteņu skandāla Krievijā, viņam diez vai īstenosies...Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Reptile Youth" "Facebook" profila.

2013, www.musicstories.lv
Nav komentāru: