otrdiena, 2013. gada 5. marts

No arhīviem: "Midnight Oil" - "Blue Sky Mining" (1990)

Tam, ka tuvojas Lieldienu laiks un galvā iegriezies kaut kas no gandrīz ceturtdaļu gadsimta seniem austrāļu "Midnight Oil" krājumiem, ir tikai sagadīšanās raksturs. Tas tā, ja Pītera Gareta baso galvu, piemiedzot acis, ierauga kā spoži nopulētu Lieldienu olu. Gareta, kurš allaž uzskatīts par kaislīgu dabas aizstāvi, grupa "Midnight Oil" savas slavas augstāko punktu sasniedza pagājušā gadsimta astoņdesmito beigās ar plati "Diesel and Dust" (1987), kuru ievada laikam jau joprojām visu laiku populārākā grupas dziesma "Beds Are Burning". "Blue Sky Mining" sekoja tūlīt aiz tās. Un, lai arī tabulas un grafiki to neapstiprina, uzlēca vēl augstāk. Tabulām un grafikiem svarīgi ir cipari, bet sirds visu mēra savādākās mērvienībās.

Elektrizējošā "Bedlam Bridge", multfilmas "Ezītis miglā" skaņu celiņā iederošā "Mountains of Burma", nolemtības sajūtu radošā "River Runs Red", uz visa iepriekšējā fona pārsteidzoši gaišā "Shakers And Movers" - katrai no "Blue Sky Mining" dziesmām bez lielas apdomas var dot līdzīgu, emocijās balstītu raksturojumu. No visām "Midnight Oil" platēm tieši "Blue Sky Mining" emocionāli ir visplašākā. Vēl teicams bija grupas 1993.gada "Earth And Sun And Moon", un ar to arī ir cauri. Šis "Midnight Oil" septītais albums ir visu Gareta un kolēģu labāko spēku apvienojums, lai radītu plati, kuras dēļ palikt vēsturē uz visiem laikiem.

Vēl pārmaiņu laikos komisijas veikalā šo plati varēja nopirkt vinilā. Un jāpiekrīt tiem, kas saka - neviens CD, mp3 vai kāds cits "saspiestais" formāts nedod tādu klātbūtnes efektu kā vecais, labais, melnais ripulis. Un šī vinila "Blue Sky Mining" plate varētu būt viena no lietām, ko gribētos ņemti līdzi kapā. Ja tikai tai pietiks vietas starp vērpjamo ratiņu, ar hēlija gāzi piepūstu balonu Spandžboba Kvadrātbikša formātā un makšķeri, jo tik daudz tārpus laist garām būtu grēks! Un vēl, protams, vietiņa jāatstāj nelaiķim...
Papildus resursi:

2013, www.musicstories.lv

Nav komentāru: