ceturtdiena, 2013. gada 7. marts

"Matchbox Twenty" - "North" (2012)

Melodisko poproka dziesmu meistars Robs Tomass ir atgriezies! Šoreiz atkal kopā ar savu pavadošo grupu "Matchbox Twenty". Tieši tā - pavadošo, jo, būsim godīgi, "Matchbox Twenty" - tas arī pa lielam ir Robs Tomass. Viņa spēcīgais, brīžiem šarmanti aizsmokošais vokāls vienlaicīgi spēj būt gan maigu vārdu, gan paskarbu tekstu teicējs. Tomasa balss apzīmogo jebko, kam viņš pieķeras (dziedot). Kad "Matchbox Twenty" 1996.gadā izdeva savu debijas plati "Yourself or Someone Like You", Tomasa dziedājums spēja aizkustināt klausītājus visos kontinentos (šis albums joprojām ir nepārspēts saņemto godalgu un pārdoto kopiju skaita ziņā). Tad jautājums - kāpēc tik salīdzinoši kluss veikalu plauktos tup "Matchbox Twenty" ceturtais studijas albums "North"? Vēl ņemot vērā, ka grupas iepriekšēja plate iznāca apaļus desmit gadus atpakaļ!

"Ir sajūta, ka atgriežas vecs draugs, kurš saglabājis visas savas vecās īpašības, tik apguvis dažus jaunus trikus, lai izvairītos no "sastāvēšanās"," secina kāda Melinda Nūvmana savā vietnē hitfix.com. Un galveno domu viņa ir pateikusi gana precīzi. Bet ažiotāžas trūkumu var izskaidrot vēl ar kādu apstākli - neviens jau nebija pamanījis, ka starp šiem diviem albumiem pagājuši desmit gadi! Tur "vainojams", protams, pats Robs Tomass, kurš šīs nosacītās pauzes laikā izdeva divus soloalbumus un piedalījās virknē citu projektu, zināmākais no kuriem ir darbs pie multfilmas "Meet the Robinsons" muzikālās tēmas "Little Wonders". Un, ņemot vērā stāsta iesākumā izlobāmo secinājumu, ka visa "Matchbox Twenty" ass, patīk vai nē, grozās ap Tomasu, šī dekādi ilgusī šķirtība nav bijusi pat pamanāma.

"North" ir turpinājums Robam Tomasam, ko visi zina un pazīst. Varbūt kopā ar "Matchbox Twenty" Tomass tomēr atļaujas būt tāds mazliet skarbāk roķīgāks kā solo platēs (tiešām -tikai varbūt), bet kopējā bilde ir nemainīga. Šis albums ir divpadsmit melodisku popa dziesmu apkopojums. Turklāt - meklēt šajās dziesmās ko lētu arī nevajag noskaņoties. Viss rit pēc stingriem "profesora Tomasa" algoritmiem - dziesmām jābūt tādām, lai tās satvertu klausītāju, un otrādi. Un tad šiem abiem roku rokā jāiet tur, kur liek klausītājs, bet dziesmai ir jābūt tikai viņa emociju pastiprinātājam it visā, ko redz, dara, domā un pārdzīvo. "Matchbox Twenty" ir kā bezzobaina kamene, kas žužina pie auss, radot zināmu komforta zonu. Zobu gan tai nav, un tas labi, jo a) tādējādi tā nevar iekost; b) tad tā vairs nebūtu grupa "Matchbox Twenty". Uzburt un uzturēt tādu kā komforta zonu - tas šai komandai, un Robam Tomasam personīgi, padodas vislabāk. Kož lai visi nedabūjušie, neēdušie un mūžam ar visu neapmierinātie.Secinājumi: ja reizi pāris gados nepieciešams nomainīt fona mūziku, šis ir īstais!
Citi vērtējumi:
Allmusic: 4/5
PopMatters: 5/10
Rolling Stone: 3/5
USA Today: 2/4

Papildus resursi:

2013, www.musicstories.lv
Nav komentāru: