trešdiena, 2012. gada 14. novembris

"Wickerbird" - "The Crow Mother" (2012)

Aprakstos par sevi Bleiks Kovans (attēlā) ir pieticīgs, sakot, ka "Wickerbird" ir "mazs mazītiņš folka projekts, kas radies Vašingtona štata savvaļas mežos." Savā "Facebook" profilā viņš vēl precizē, ka šis projekts dzimis "kādā lietainā dienā." Taisnība ir tajā, ka projekts ir mazs mazītiņš dalībnieku skaitliskajā ziņā - tas ir Kovans viena pats. Taču viņa "dream-folk" stilā izpildītās dziesmas ir kas vairāk par ko mazu mazītiņu. 

Informācijas par šo "Wickerbird" nav īpaši daudz. Šķiet, "The Crow Mother" ir tā debijas plate. "Dažas pārdomas un stāsti," tā šo plati sociālajos tīklos raksturo pats Kovans. Un šie muzikālie stāsti viņam padodas. Var neapšaubīt Kovana sacīto, ka dziesmas radušās, klejojot pa slapjiem un pielijušiem mežiem. Jo jau plates vidusdaļā ir sajūta, ka pil aiz krekla - no pielijušiem koku zariem lietuslāses pil tieši aiz krekla. Un kas dīvainākais - nav ne mazākās vēlmes meklēt pēc lietussarga, lai to novērstu. Gluži pretēji - kreklu gribas noraut un ļaut, lai nākamajām lāsēm ceļš uz miesu būtu pilnīgi brīvs.

Kovana stāsti ir mistikas un noslēpumu pilni. Intriģējošās vokālās harmonijas kopā ar graciozo, bet tajā pašā laikā atturīgo ģitārspēli rada iespaidu, ka klausies sapni. Savu vai cita - tam nav nozīmes. Galvenais, ka tas tevi kaut kur aizved. Pat, ja tas ir nomoda sapnis. Nav nekā piemērotāka šiem tumšajiem rudens pārdomu vakariem - sapņot vaļā acīm. Tam nebūs labāka kompanjona par "Wickerbird".
Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no www.obscuresound.com.


 2012, www.musicstories.lv>

Nav komentāru: