piektdiena, 2012. gada 9. novembris

"Various Cruelties" - "Various Cruelties" (2012)

Laiems Odonnels var būt lepns - tādi viedokļu līderi kā britu "The Guardian" un "BBC" salīdzina viņu ar Stingu, bet viņa kvartetu "Various Cruelties" par mūsdienu "The Police". Viņus pamanījuši arī skaļi vārdi - "The Vaccines", "Kasabian", "Mumford & Sons" - un piedāvājuši iesildīt tūres. Taču patiesību noliegt nevar neviens - Londonā, tikai pāris gadus atpakaļ dzimusi, spīd jauna zvaigzne popmūzikas debesīs. Kas patīkami - "Various Cruelties" klausīties ir bauda, jo viņu, lai arī popmūzika, ir intriģējoši saistoša. Es pat baidos skaļi izteikt to vārdu, bet nu lai iet - inteliģenta. Salīdzinājums ar "The Police"... Varbūt. Nezinu... "Maroon 5" - jā, tas jau tuvāk patiesībai.

Odonnela un kompānijas debijas plate "Various Cruelties" nu ir celta galdā. Sasodīts, cik tā ir viegla! Dziesmās tikai dažbrīd iemirdzas mūsdienu popmūzikai raksturīgā garlaicība (nu ir platē dažas dziesmas, kas uzdzen žāvas). Plate noteikti patiks pāris gadus atpakaļ tik populārās, bet nu jau aizmirstās Dafijas faniem - Odonnels ir kā Dafijas vīrišķā versija. Precizāk, viņa balss. Jā, klausoties dziesmu "Thrill Is Gone" top arī skaidrs, kāpēc Odonnels tiek dēvēts par Stingu junioru...

Ja es būtu diplomēts muzikologs un kaut ko saprastu no dziesmu veidošanas tehniskajiem stiķiem, es droši vien rūpīgi izstudētu "Various Cruelties" dziesmu struktūru, aranžēšanas nianses - visu, visu! Jo beigās iegūtā formula noteikti būtu patentējama kā palīglīdzeklis, lai jebkura ar tās palīdzību tapusī dziesma kļūtu par neuzbāzīgu popmūzikas hītu, uzsvaru liekot uz vārdu "neuzbāzīgu". Un tieši tāpēc jo interesantāk būs sagaidīt grupas otro albumu pēc gadiem, lai secinātu, vai Odonnels joprojām ir spējis nostāvēt uz tās šaurās robežas, kas šķir garlaicīgu un aizraujošu popmūziku.


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no musicalternatives.com.

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: