pirmdiena, 2012. gada 12. novembris

Leon Russell - "The Best of" (2011)

"Pēdējā ceļojuma laikā Dienvidāfrikas safari 2009.gada janvārī, kad mēs ar Deividu [Fērnišu] gatavojāmies vakariņām, viņš uzlika skanēt savu iPodu, un viņš uzlika Leona Rassela albumu "Retrospective", un es sēdēju un klausījos, līdz man pēkšņi sāka birt asaras un es vairs nespēju kontrolēt savu šņurkstēšanu. Deivids jautāja: "Pie velna, kas te notiek?" Un es atbildēju: "Viņa mūzika aizved mani atpakaļ uz manas dzīves visbrīnišķīgāko un fantastiskāko laiku. Tas nav godīgi, ka cilvēki ir aizmirsuši, cik viņa mūzika ir brīnišķīga, un tas mani sadusmo," tā sava duetu albuma "The Union" ar Leonu Rasselu bukletiņā rakstīja Eltons Džons. Un daudzi vecajam, labajam Eltonam var pateikties par to, ka par tādu Rasselu uzzināja pirmo reizi. Protams, ņemot vērā, ka nopelniem bagātais mākslinieks albumus izdod jau kopš 1966.gada, viņa nezinātājiem godu tas nedara. Bet labāk vēlu nekā nekad!

Un tieši šādiem mūzikmīļiem, kuri varbūt nedaudz nokaunās, ka kaut ko svarīgu palaiduši garām, bet atzīst to un labo pieļautās kļūdas, domāta Leona Rassela labāko dziesmu izlase, ko pirms gada klajā laida ierakstu kompānija "Capitol Catalog". Tās ir piecpadsmit dziesmas, kas nominētas kā Rassela labākās. Un, kaut gaumes ir dažādas un dažam varbūt šķitīs, ka šīs nav īstās Rassela labākās dziesmas, šī plate noteikti ir nozīmīgs informācijas avots sešdesmito un septiņdesmito gadu mūzikas cienītājiem, pazinējiem un interesentiem.

Kad Eltons ierakstīja ar Rasselu albumu "The Union", šur tur varēja saklausīt jautājumus, kam tas vajadzīgs, kāpēc tieši tagad un kāpēc tieši ar Rasselu? Nu labi, tas biju es kas tā jautāja. Un tagad man ir atbilde. Ja salīdzina agronomiskos terminos, Eltons Džons ir kā potzars, kas izaudzis uz mātes stumbra (es gan nezinu, vai to zinātniski sauc par "mātes stumbru") Leona Rassela, uzņemot sevī visu labo un vērtīgo, ko šāda "mamma" dod. Atliek tikai noklausīties dažas dziesmas Rassela izpildījumā, lai saprastu, ka tas ir Eltons Džons! Vienīgi varbūt nedaudz vecmodīgāks un klasiskāks. Un vēl Aksels Rouzs. Jā, Rouzs pēc balss varētu būt Rassela mazdēls. Nē, dēls laikam gan tomēr, rēķinot pēc gadu skaita... Un Rassela vaiga agrīnajos gados.

Diemžēl neviens "Grooveshark" aktīvists nav paspējis šo plati lejupielādēt, tāpēc še zem video Rassela klasiskajam hītam "A Song for You" iespējams noklausīties kādu citu "The Best of" Rassela albumu, bet to, ko apspriedām te šodien, var noklausīties šeit.


Albuma vētējums: 7/10

Papildus resursi: 

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: