trešdiena, 2012. gada 7. novembris

"Cowboy Junkies" - "Nomad Series, Vol.4 The Wilderness" (2012)

Astoņpadsmit mēnešu laikā Timminu ģimenes ansamblis "Cowboy Junkies" ir izdevis četras plates. Visas apvienotas ciklā "Nomad Series", un pēdējā - "The Wilderness" - ir nosacīti pavisam svaiga. Šo četru albumu tapšanai iemesli vai iedvesmas bija dažādas. Cikla pirmā sērija "Renmin Park" tapa, iespaidojoties no grupas ceļojuma pa Ķīnu, savukārt otrā - "Demons" - bija veltījums pāragri mūžībā aizgājušā Timminu drauga Vika Česnata piemiņai. Šķiet, ceturtā sērija plates "The Wilderness" izskatā noslēdz šo ciklu, gluži kā zem svītras saskaitot visas iepriekšējo albumu emocijas vienā summā.

Ir skaidrs, ka šis "Nomad Series" cikls ir ar dziļu emocionālu vēstījumu. Katrs albums satur tādu pārdomu koncentrātu, ka dažbrīd labāk plati izslēgt, iziet paelpot svaigu gaisu un tad no jauna krist tajā atpakaļ. "The Wilderness" ir spēcīgs albums, taču, subjektīvi, vispārākā sērija bija "Demons". Varbūt tāpēc, ka tajā bija virkne dziesmu ("Wrong Piano", "See You Around"), kas pretendē uz radiostaciju hītu statusu, tāpēc labāk turas atmiņā. "The Wilderness" nekā tāda nav. Tajā ir desmit ļoti izsvērti stāsti, katrā no kuriem jaušams to autora (Maikla Timmina) ļoti skrupulozais, teju ar juveliera precizitāti darītais darbs, kura rezultāts ir dziesmas, kas katra pati par sevi ir veselas grāmatas vērta. 

"Nomad Series" vajag klausīties. Vienu vai visas četras plates - viss vienalga! Galvenais ir uztvert to neredzamo diegu, ar kuru Timmini burtiski sašuj rētas, kuras cilvēkos atstāj bailes, nedrošība, ļaunums un viss cits, kas kā pātaga vago katra dvēseli ik mīļu dienu. 


Papildus resursi:

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: