trešdiena, 2012. gada 28. novembris

"Best Coast" - "The Only Place" (2012)

Lai arī jaunība, protams, ir laba lieta, atceroties deviņdesmitos sieviešu mūzikā (nu, mūzikā, kuru izpilda sievišķi), mati ceļas stāvus. Īpaši, kad tā piedomā - Jēziņ, divdesmit gadus atpakaļ Bjorku uzskatīja par mūzikas ikonu! Tiesa, viņas "mūzikai" bija viena priekšrocība - to varēja paklausīties vai, pareizāk sakot, uzspēlēt pats, piemēram, ar gludekli pagludinot kaķi. Neticama līdzība! Iespējams, mūsdienās esam iegājuši kaut kādās citās galējībās, taču vismaz personīgi man tās liekas daudz saprātīgākas. Jo tagad sievieši mūzikā uzdrīkstas vairāk, varbūt viņām vairāk ļauj, tāpēc ir no kā izvēlēties.Varbūt mūsdienās tik populārie mūzikas stili kā, piemēram, "surf pop" un "dream pop" vairāk ir piemēroti tieši dāmu vokālam? 

"Best Coast" ir šāds "sapņu popa" duets. Betānija Kosentīno un Bobs Bruno ir sava veida pēdējo gadu sensācija. Viņu 2010.gada debijas plate "Crazy for You" ar sajūsmu tika uzņemta pat allaž viskritiskākajos mūzikas medijos, piemēram, "Pitchfork". Dziesma "Boyfriend" pat tika iekļauta mūzikas žurnāla "NME" listē "Pēdējo 15 gadu 150 labākās dziesmas". Albuma dzeltenais vāciņš ar palmām un jūrā sēdošo rudo kaķi pabija vai visos 2010.gada labāko albumu apskatos! Tiesa, ar saviem maciņiem "Best Coast" klausītāji maksāt gan nebija gatavi - plate ASV uzkāpa tikai līdz 36.vietai albumu topā. Taču, kā jau iepriekš noskaidrojās, laiki un gaumes mainās, un tas, kas pirms diviem gadiem šķita vien pāris dīvaiņus piesaistošs, nu jau ir gana pieprasīts. "The Only Place" - "Best Coast" otrais albums - tam ir pierādījums. Gan pašmājās ASV, gan šoreiz arī Apvienotajā Karalistē piekritēju pulciņš ir kuplojis.

"Beach House", "Dark Dark Dark" - šie ir tikai daži "Best Coast" līdzinieki, kuru darīšanās pēdējā laikā esam iebāzuši degunu. Ar ko atšķiras tieši "Best Coast"? Šķiet, atšķirībā no sev bieži pielīdzinātā kolektīva "Beach House", "Best Coast" mūzikā stāv uz abām kājām. Ja "Beach House" savās taktīs spēj klausītāju ievest tādā kā transā, "Best Coast" tas nesanāk. Viņu mūzikas formula (pārnesti, protams) varētu būt veidota uz tādas pašas vienkāršības bāzes kā savulaik "The Beatles" dziesmu struktūra. Ņemot vērā gan stilu, kurā duets muzicē, gan dalībnieku skaitu tajā (tiesa, koncertos tas papildinās), "Best Coast" instrumentu minimālisms ir kā liels pluss šai formulai. Un, šķiet, Kosentīno un Bruno paši ar diez ko neiespringst, lietas lieki nesarežģot. Pat "Best Coast" mājaslapā sadaļā "Biogrāfija" ir tikai viens teikums: "Iedvesmojoties no dzīves, mīlestības un visa pārējā." Un vai tad tas nav visburvīgākais - rast iedvesmu pavisam vienkāršās lietās, kuras ir mums apkārt, bet kurām lielākā daļa ļaužu ikdienas steigā paiet garām? Vienkāršība - tā ir "Best Coast" veiksmes formula!
Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no www.bestcoast.us.

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: