piektdiena, 2012. gada 16. novembris

"Beach House" - "Bloom" (2012)

Sapņainais rudens laiks turpinās. Uz Siguldu skatīt krāšņās ainavas neviens nebrauc, jo to vienkārši vairs nav - lapas nobirušas, ļaujot kokiem grimt ziemas atpūtā un krāt spēkus, lai nākamajā gadā atkal varētu kuplot un zaļot. Sniegs te bijis, te izbijis. Īstu ziemu visi vēl tikai gaida. Ziemassvētku dekoriem un noskaņām vēl mazliet (aptuveni nedēļu) par ātru. Ko darīt? Atcerēties skaistākos vasaras mirkļus (tos, kuros esi vienās pumpās no odu kodumiem un pārdedzis saulē ar ādas krevelēm uz pieres), paspekulēt par to, vai ziema būs barga? Aizsals vai neaizsals poda truba? Varbūt nebūs liels sals, bet balti Ziemassvētki? Varbūt arī Ziemassvētku vecītis ir īsts? Varbūt... Un tā līdz bezgalībai. Dažreiz tā ir forši. Vienkārši pa mazam solītim aizdomāties līdz lietām, kas sākumā pat prātā nav nākušas. Jā, kaut vai līdz bezgalībai, lai arī viss sākās ar diskusiju domās, kāpēc džinsu bikses nešuj ar slēdzēju aizmugurē.

Vārdu un domu kakofonija, kas novērojama rindkopu augstāk, nav radusies vienkārši domu haosa rezultātā (nu varbūt mazliet). Tā radās, piepalīdzot Viktorijai Legrandai un Aleksam Skallijam. Viņi kopā saucās duets (uz skatuvēm gan viņi ir trio, piedaloties arī Denielam Francam) "Beach House", sapņu popmūzikas (dream-pop) pērle! Spirta komprese, kas, uzlikta uz vaļējas brūces, izsūc visu ļauno; kas, līdzīgi kā viens reliģisks vēstures tēls, uzliek roku uz pieres un slimība (vienalga, sifiliss tas vai miežagrauds cirksnī) tiek momentā izdziedināta. Tāda ir "Beach House" mūzika! Viņu ceturtais albums "Bloom", kas klajā nāca šā gada jau pilnbrieda pavasarī, turpina iepriekšējo trīs tradīcijas - kritiķu armijas ir gluži vai uz mirkli zaudējušas redzesspējas no tās spožās gaismas, ar kuru tos apžilbinājis franču/amerikāņu (Legranda ir francūziete) duets. "Mūzikas gaumes diktators" "Pitchfork" albumu "Bloom" novērtējis ar 9,1 balli! Jāmeklē, kur tuvākais skurstenis, jo pārsvarā jau viņi vairāk par piecām sešām ballēm patiesi klausāmām platēm nedod. Bet šoreiz var parakstīties zem katra "Pitchfork" vārda ("gandrīz perfekta", "spilgtas, debesplašas dziesmas", "Viktorijas Legrandas "nesteidzīgā" mute" utt. utjpr.).

Kas ar "Beach House" draugos vēl nav bijis, tas lai sāk ar "Bloom" ievadošo dziesmu "Myth". Tā pasaka visu par šo duetu, viņu mūziku, noskaņām tajā. Un, ja šī ar Legrandas "nesteidzīgo" muti dziedātā dziesma iet pie sirds, acīmredzamas ir divas lietas. Pirmkārt, "Beach House" ir īstā mūzika, un, otrkārt, sirds ir savā vietā. Jo "Beach House" tiešām ir sirdsmūzika. 
Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no www.relevantmagazine.com.

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: