ceturtdiena, 2012. gada 22. novembris

"Baroness" - "Yellow & Green" (2012)

Pēc pases datiem rēķinot, šiem vīriem varētu būt ap gadiem trīsdesmit, varbūt kādam vairāk, kādam mazāk. Taču, rēķinot savādāk, viņi ir trīs mēnešus veci, veselīgi mazuļi. Jo šā gada 15.augustā viņi piedzima no jauna. Progresīvā metāla grupa "Baroness" bija devusies koncerttūrē pa Angliju, kad liktenīgajā 15.augustā pie Bātas pilsētas valsts Ziemeļaustrumos autobuss nobrauca no viadukta un veica apmēram deviņus metrus brīvā kritienā. "Baroness" līderis Džons Beizlijs lauza abas labās ekstremitātes. Alens Blikls un Mets Madžioni lauza muguras skriemeļus, bet ceturtais grupas dalībnieks Pīts Adams tika cauri ar vismazāko skādi - vien dažiem nobrāzumiem. 

Māņticīgie un "garīgi pašbagātinātie", visticamāk, saskatīs šajā avārijā kādu zīmi. Zīmi, ko dod spēki, kuru varā ir mainīt mūsu likteņus. Kāds varbūt arī vicinās pa gaisu "Baroness" jaunākā albuma "Yellow & Green" vāciņu, ko, tāpat kā visus iepriekšējos, zīmējis Beizlijs. Uz tā attēlots melnā gulbja upurēšanas rituāls, ko veic sieva plikiem bumbieriem un sveču vainagu galvā, tā norādot uz zināmu līdzību ar baznīcas pielūgto svēto un mocekli Lūciju (viņu kaut kad 4.gadsimtā noslaktēja, starp citu, tie paši kristieši). Jāatzīst, albuma noformējums ir tikpat neviennozīmīgs kā pats tā saturs. Kaut kas no tā saucamā progresīvā metāla tiek jaukts kopā ar indī mūziku, plus vēl ne vienā vien dziesmā piemaisās klāt arī  šķipsniņa amerikāņu folkmūzikas, kas kopā brīžiem pat izveido teicamu popa melodiju (piemēram, dziesma "March to the Sea" mierīgi varētu tikt sajaukta ar "3 Doors Down" un iekļauta "Radio Skonto" repertuārā). Vilties nevajadzēs arī "Red Hot Chili Peppers" faniem ("Little Things"), kam "Baroness" dziesmu ritma ģitāru aranžējumi, iespējams, liks atcerēties savu mīluļu ("peperu") labākos gadus.

Bet patiesībā nav vajadzības visu laiku kaut ko vienu salīdzināt ar otru. "Baroness" pats par sevi ir interesants produkts. Ar "Yellow & Green" dubultalbumu viņi turpina iesākto krāsu tradīciju, jo pirmās divas plates saucās "Red Album" (2007) un "Blue Record" (2009), un, domājams, nebūtu par skādi iepazīt tuvāk arī tās. Pētījumi rāda, ka liela daļa cilvēku avīzes un žurnālus lasa no pēdējās lapas uz pirmo (daži dīvaiņi tāpat izbauda detektīvromānus), tāpēc nekas ļauns nenotiks, ja iepazīšanās ar "Baroness" notiks ar viņu jaunāko albumu.
Papildus resursi:

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: