pirmdiena, 2012. gada 15. oktobris

"The Killers" - "Battle Born" (2012)

Sakām "The Killers", domājam - Brendons Floverss. Sakām "roks", domājam "pops". Vārdu sakot, skaļi deklamējot "rokgrupa "The Killers"", mēs patiesībā domājam "popmūziķis Floverss". Nu redz, cik viss skaidri un gaiši salikts pa plauktiņiem! Taču šo klasifikāciju gluži dabīgi pati sakārto "The Killers" jaunā plate "Battle Born" - albums, kas pavisam pēdīgi no roka apcirkņiem "The Killers" pārceļ uz tai daudz piemērotāko popa vai, labākajā gadījumā, poproka plauktiņu. Kaut, šķiet, viņi tādi ir bijuši vienmēr, tiesa, varbūt ne tik izteikti kā "Battle Born".


"The Killers" jau kopš sava debijas albuma "Hot Fuss" (2004) bijusi tautu mīlēta grupa. Kaut arī savās mājās ASV grupa nekad albumu topā nav ieguvusi Nr.1 pozīciju, otrajā pasaules mūzikas bastionā - Apvienotajā Karalistē - visas Floversa un kompānijas plates ir sasniegušas pašu virsotni. Varbūt tieši tāpēc mums, latviešiem, kam sekot britu gaumei allaž bijis zināma kulta jautājums, šis Lasvegasas kvartets ir gana solīdā cieņā. 

"The Killers" pirmie divi singli "Somebody Told Me" un "Mr. Brightside" tālajā 2004.gadā mūzikas pasaulei lika notrīcēt no domas, ka jauna zvaigzne ir dzimusi visu acu priekšā. Floversa vokālā maniere un "The Killers" melodiskās, pa pusei roka, pa pusei popa dziesmas radīja grupai tik lielu sekotāju skaitu, ka patiesībā bez kautrēšanās nu "The Killers" var nosaukt par "supergrupu"... Kaut gan nē, par supergrupu mēdz dēvēt "U2", un "The Killers" īriem tomēr vēl stāv dziļi nopakaļus. 


"Battle Born" seko grupas 2008.gada platei "Day & Age", kas pasaulei dāvāja, daudzuprāt, kvarteta labāko dziesmu "Human". Dziesmu, ar kuru "The Killers" sevi neatgriezeniski apzīmogoja kā popa ikonas. Un tomēr, lai arī "ikonas" un "supergrupa", tikai divas (!!!) "The Killers" dziesmas - "When You Were Young" ASV Alternatīvās mūzikas topā un "Human" Norvēģijā - ir uzkāpušas līdz singlu tabulu augstākajam pakāpienam! Pat "Human", kas ASV ir ieguvusi Platīna diska statusu, šo valstu singlu topā spējusi pakāpties, augstākais, uz 32.vietu. 

Tomēr albumu rādītājos "The Killers" ir bijuši sekmīgāki - tur nav trūkušas pozīcijas Nr.1 dažādās valstīs. Un vislielāko progresu uzrāda tieši jaunais "Battle Born" - vien Jaunzēlandē tas ieņēmis 7.vietu, visās pārējās valstīs plate atradusies pirmajā trijniekā. Tātad, pa lielam, "The Killers" savu klausītāju ir uztaustījusi. Un savu artavu, domājams, ielicis arī Floverss, 2010.gadā izdodot savu pirmo soloalbumu "Flamingo", kas patiesībā bija ļoti labs popmūzikas albums. 

Vērtējot "Battle Born", jāņem vērā vairāki apstākļi. Pirmkārt, "The Killers" jau pieder pie tām grupām, kuru albuma iznākšana jau ir notikums. Pirmais singls "Runaways" galīgi nepārliecināja topu tabulas, bet klausītāji, to izdzirdot, varēja atviegloti nopūsties, ar nepacietību gaidot jau sev tik labi zināmu mūziku. Otrkārt, un tas jau te ir malts vairākkārt, šī plate jāvērtē ar popmūzikas prizmu (lai ko tas arī nozīmētu). Un, ņemot vērā, kas šobrīd vispār darās šajā mūzikas lauciņā, nav grūti uzminēt, ka "Battle Born" bez īpašām problēmām gūst augstākos vai tuvu tam novērtējumus. Vienā vārdā - labi!


Albuma vērtējums: 8/10

Papildus resursi:

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: