trešdiena, 2012. gada 24. oktobris

"Sunturns" - "Christmas" (2012)

Ņemot vērā emocijas, kas valda šā gada, laikam, 21.decembra gaidās, kad pēc kaut kāda tur mēnešreižu kalendāra gaidāms pasaules gals, populāra kļuvusi anekdote: "Klāt rudens. Drīz nāks 18.novembris, tad pasaules gals, tūlīt pēc tam - Ziemassvētki." Vienai lielai daļai zemeslodes ļaužu gan pasaules gals mēdz iestāties akurāt Ziemassvētkos, katram gan citu apstākļu veicināts - kādam uznāk pašnāvnieciskas tieksmes, jo vientulībā no malas jānoraugās, kā "gada mīļākos svētkus" pārējie svin ģimenes lokā pie nokrautiem galdiem; kādam, savukārt, ir kreņķis, ka vēl pirms lielveikala aizvēršanas svētvakara pēcpusdienā nav paspējis izpirkt visu, kas vēl palicis pāri no tādu pašu uzskatu tūkstošu uzlidojuma plauktiem. Vēl kāds ciest nevar no Ziemassvētku eglītēm nobirušās skujas, kas pēkšņi uzradušās gan zeķu purngalos, gan atverēs, pie kurām, nepārvarot vismaz trīs drēbju kārtas, pat svaigs gaiss klāt netiek. 

Līdz dāvanu, atvainojos, Ziemassvētku vakaram ir tieši divi mēneši. Daudz laika, lai sagatavotos, ko parasti gan visi pēkšņi tik kristīgi kļuvušie sāk darīt aptuveni ap 20.decembri. Bet ir ļaudis, kas Ziemassvētkiem gatavojas visu cauru gadu, un vieni no šādiem indivīdiem ir vokāli instrumentālais orķestris no Norvēģijas - "Sunturns". Tas ir sekstets, kas Ziemassvētku dziesmu albumu ar tiešu nosaukumu "Christmas" izdeva pirms gada. Tas viņiem ir debijas darbs, bet ne pirmie soļi mūzikā vispār. "Sunturns" patiesībā ir Norvēģijā labi zināmu indī mūzikas kolektīvu dalībnieku izlase. Piemēram, Einars Strejs vai trīs grupas "My Little Pony" dalībnieki.

"Christmas" patiesībā nav tradicionāls Ziemassvētku mūzikas albums. Tajā neskan žvadzošie zvaniņi, nav nekādu džingelbelu vai klusu nakšu, svētu nakšu - tas ir oriģināldziesmu (ar dažiem tradicionāliem akordiem vai ik dziesmā) albums, kam izdodas radīt kaut kādu pacilātību vai vismaz nojausmu, ka skanošās dziesmas ir radītas kādam īpašam gada notikumam. Šogad dzert karstvīnu, lobīt mandarīnus un kņubināt piparkūkas, "Suntunrs" mūzikai skanot, - lūk, tie būs īsti svētki! Pat, ja ne pareizajos datumos un īstajām dāvanām lielveikalu kulēs.

Visu albumu "Christmas" var noklausīties šeit.Papildus resursi:
"Sunturns" profils portālā "Facebook"
Iegādājies "Sunturns" mūziku legāli!

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: