pirmdiena, 2012. gada 22. oktobris

Patrick Watson - "Adventures in Your Own Backyard" (2012)

Bieži mūzikas aprakstīšanai izmantoju vārdu "psihedēlija"; par tādu parasti dēvēju mūziku, kas it kā lidinās pa gaisu; kas liek klausītājam justies kaut kā nereāli. Šodien beidzot izdomāju paskatīties vārdnīcā, ko tad patiesībā šis vārds nozīmē. Un, izrādās, mana sievišķā intuīcija nebija vīlusi - psihedēlija ir cilvēku, kuri lieto apreibinošas vielas (bet ne alu, šņabi, vīnu), subkultūras veids. Arī mākslas un mūzikas paveids, kas rodas, izmantojot izmainīto apziņu. Vārdu sakot, "narkašu" disko!

Trīsdesmit trīs gadus vecajam kanādiešu dziedātājam un komponistam Patrikam Vatsonam ar izmainīto apziņu, domājams, sakara maz. Kaut arī klāt neesmu stāvējis un galvu ķīlā vai durvīs par šo likt gatavs nebūtu. Taču tieši viņa mūzika bija iemesls rakāties nezināmo vārdu enciklopēdijā. Vatsona pavasarī iznākusī plate "Adventures in Your Own Backyard" ir 52 minūšu stāsts, kurš pēc savas noskaņas aizved gan miglainā purvā, kur slavenais Šerloka Holmsa un Doktora Vatsona (cik zīmīgi!) baskervilu suns piekopj netiklas darbības ar ikvienu nomaldījušos brūkleņu lasītāju, gan ar ētera garaiņiem pārpildītā telpā kādā primārās veselības aprūpes iestādē, kurā ginekologam ir ziloņa snuķis, un ar to viņš nepielūdzami grib pārbaudīt "gineku" katram, pat, ja daba iedalījusi vīrišķo dzimumu ar visu no tā atkarājošo... Sasodīts! Jau atkal sākas! Vārdu sakot, man ir vienaldzīgas jūsu šeit piezemētās problēmas un eksistence, man ir jaunā Patrika Vatsona plate! Vienkārši, kad iesiet prom, izslēdziet gaismu un netraucējiet mani! Un jā - dodiet šurp to snuķi!

P.S. Šādi man gadās pirmo reizi! Izrādās, šo plati jau biju apskatījis vairākus mēnešus agrāk. Un bija interesanti pārlasīt toreizējās domas un tagadējās. Tās ir gandrīz identiskas! Un ar šo Vatsons pierāda, ka viņa mūzika, katru reizi klausoties, nes jaunas vēsmas. Kā gan citādi es būtu aizmirsis, ka šī plate jau reiz ir apskatīta?! :) Un jā, vēl Vatsons uzbudina - vēl nevienā savā stāstiņā neesmu izmantojis tik daudz teikumus ar izsaukuma zīmēm galā! Ārprāts, esmu tā uzbudināts, ka tūlīt būs jālec āliņģī pašapmierināties!...


Papildus resursi:

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: