piektdiena, 2012. gada 12. oktobris

"Low Roar" - "Low Roar" (2011)

Īslandes burvība aizrauj daudzus. Kaut kas pasakains un teiksmains, dūmakains un noslēpumains - tās mēdz būt pirmās domas, kas ienāk prātā, domājot par šo nelielo salu valstiņu Atlantijas okeāna ziemeļos. Acīmredzot, tur ir arī īpašas āderes, kas bagātina radošus cilvēkus, sevišķi radošus mūzikā. Mūsu pašu "Instrumenti", šķiet, savu debijas albumu ierakstīja tieši Īslandē, un tajā uzreiz ir saklausāms kaut kas no šīs dūmakainās pasaku valsts ietekmēm. Izrādās, šajā "īslandiskajā transā" ieslīgst arī tie, kas nāk no "ārpuses", bet kādu laiciņu padzīvo šajā vidē. Kad Raians Karazija pāris gadus atpakaļ, sekojot savai mūža mīlestībai, no Sanfrancisko (ASV) pārcēlās uz Īslandes galvaspilsētu Reikjaviku, domājams, viņš bija gatavs mainīt dzīvi kardināli. No urbanizētās Amerikas uz valstiņu, kas patiesībā ir vieni lieli lauki - nu tur tai mīlestībai tik tiešām jābūt "mūža".

Ja pie mums, lai kļūtu par pilsoni, jāiziet naturalizācijas procedūra, tad Īslandē, šķiet, pietiek savu lojalitāti valstij apliecināt ar skaistu, īslandisku mūzikas albumu. Ja šādi mērītu, Karazija, bez šaubām, eksāmenu būtu nolicis. Viņa projekta "Low Roar" tāda pašā nosaukuma debijas albums ir caurcaurēm īslandisks. Tajā viņš stāsta par savu aklimatizāciju, pirmo reizi pārziemojot Īslandē. Vismaz tā apgalvo "Low Roar" daiļrades pārzinātāji. Pārskrienot acīm pāri dziesmu virsrakstiem, tad varam secināt, ka Īslandē Karazijam ir gan draugi, gan ļoti labi draugi ("Friends Make Garbage (Good Friends Take It Out)", un viņš laiku pavada inteliģentās nodarbēs ("The Painter", "Puzzle"), bet gadās arī pa kādai emocionālai krīzei ("Help Me").

"Low Roar" ir albums tieši šādam gadalaikam, kāds patreiz ir aiz loga - lapas krīt, lietus līst, apkure vēl nav pieslēgta, tāpēc, sildot līdz zilumam nosalušos pupus un dzerot karstu tēju, siltumu nepieciešams radīt arī galvā. Runā, ka viss, ko jūtam, ar ko slimojam, rodas galvā (es gan nezinu, kāds galvai sakars ar maniem hemoroīdiem), un mūzika, un tas ir pierādīts, ir ļoti stimulējošs līdzeklis prāta līdzsvarotai darbībai. "Low Roar" ir šīs zāles! "Friends Make Garbage (Good Friends Take It Out)", "Give Up" - tās ir tikai divas no albuma dziesmām, tie ir tikai divi uzskatāmi piemēri augstākminētā apstiprināšanai. Kad albums jau beidzies, tu joprojām to dzirdi! Un tā ir fantastiska pēcgarša!


Papildus resursi:

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: