pirmdiena, 2012. gada 8. oktobris

"Kraków Loves Adana" - "Interview" (2012)

Mežs un viss, kas ap to saistīts, šķiet, visu tautu folklorā iegājies kā kaut kas maģisks. Mūsu pašu Sprīdītis mežā devās pēc malduguns mānīgā aicinājuma un sastapa tur visus tos frīkus - vēja, meža, un kā tik vēl tur ne, mātes. Nesen kādā žurnālā viens no mūsu jaunajiem aktieriem un režisoriem vienlaicīgi izteica aptuvenu domu - kāpēc visi brīnās par problēmām, kādas radās Sarkangalvītei, ja reiz viņa tādā paskatā, un vēl ar pīrādziņiem, pastaigājas pa mežu? Mežs ir briesmas! Un mežs ir arī noslēpums. Senie romieši, karojot mūsdienu dienvidaustrumu Vācijas teritorijā, tur esošo mežu nodēvēja par "Silva Nigra", kas latīņu valodā nozīmē "Melnais mežs". Un patiesi, šajā mežā, kurā pārsvarā aug skujkoki, saules gaisma līdz zemei gandrīz nenonāk. Un plašumi! Mūsdienās šis "Schwarzwald" plešas 160 km garumā un 60 km platumā, veidojot gandrīz taisnstūri. Gan jau seno romiešu laikos tas bija vēl brangāks.

Taču šis Melnais mežs nav tikai lāču, zaķu un spalvainu surikātu apdzīvots (šķiet, surikāti tur varētu arī nemist nemaz), šajā mežā un pie tā dzīvo ļaudis! Īsti! Protams, mežs ietekmējis arī viņu ikdienu, paražas un, kas jo interesantāk, domu gājienu. Divi no šiem ļaužiem šodien ir pie mums ciemā - Deniza Ciceka un Roberts Haitmans. Viņi ir mūziķi, un apvienojušies duetā "Kraków Loves Adana". Šā gada sākumā viņi izdeva jau savu otro albumu "Interview". Vai viņi dzied kā cilvēki, kas "domā kā mežs" (stulbs salīdzinājums, bet nu tomēr)? Zināmā mērā viņus ar mežu var salīdzināt, jo abi - gan duets, gan mežs - nesatur neko lieku. Viss ir līdz minimumam optimizēts. "Kraków Loves Adana" ir tikai balsis un daži instrumenti (ģitāras un bungas). Tāpat mežam, lai augtu, vajag tikai gaismu un mazliet mitruma.

"Kraków Loves Adana" izklausās tumši. Bet ne tādā nomācošā ziņā. Ciceka un Haitmans ir atraduši tādus vadiņus, kas caur viņu mūziku paši saslēdzas klausītāja smadzenēs un uzbur absolūti nereālas vietas, lietas un ainas. Šo mūziku ir grūti nodefinēt, to nav iespējams atstāstīt. Taču tā, gluži kā tāds piņņains meža trollis, kas uz mirkli pārvērties par skaistu jaunavu spalvainām kājām, ievilina klausītāju savā aliņā, kurā tad ar gūstekni nodarās pēc sirds patikas un pilnas programmas. Un, ticiet, tas patiks ne tikai rūdītiem sadomazohistiem!

Visu "Kraków Loves Adana" jauno plati var noklausīties šeit, bet zemāk dziesmas "On/Off" videoversija un viss dueta debijas albums "Beauty" (salīdzināšanai vai iepazīšanai).


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Kraków Loves Adana" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: