piektdiena, 2012. gada 19. oktobris

"Dark Dark Dark" - "Who Needs Who" (2012)

Kaut kur fonā skanot grupas "Dark Dark Dark" jaunajam albumam "Who Needs Who", acu priekšā nonāca svaigā ziņa, ka nākamā gada sākumā Rīgu ar koncertu apmeklēs Marina Diamondis ar savu kolosālo projektu "Marina And The Diamonds" - brīnišķīga un kvalitatīva popa izpildītājiem. Taču likās, ka jau tieši tajā brīdī kaut kur fonā skan Marinas savdabīgais, mazliet raganīgi tumšais vokāls, tik dziesmas ne tādas kā ierasts no viņas dzirdēt. Bet - tā nam Marina, kas dzied! Tā ir Nona Marī Invī. Meitene no amerikāņu miniorķestra "Dark Dark Dark". Taču viņas abas patiesībā ir tik līdzīgas!

"Dark Dark Dark" mūzikas tendenču saknes meklējamas Ņūorleānas džezā, amerikāņu un Austrumeiropas folmūzikā. "Katra [albuma] "Who Needs Who" sekunde ir gaumīga, rafinēta un eleganta," grupas nesen iznākušo trešo plati vētī mūzikas žurnāls "Paste". Nezinu, kā ar to rafinētumu, bet gaumes un elegances virsotnes "Dark Dark Dark" gan parāda visā krāšņumā. Invī vokāls gaumīgi kontrastē ar eleganti izmantoto instrumentu buķeti (bez tradicionālajiem, vēl arī bandžo, klarnete un trompete). Patiesībā klasiskā džeza piesaukšana šeit varbūt būtu arī nevietā. Drīzāk tā ir tāda ļoti organiska džeza un indīpopa sintēze, kurā pat ir grūti noteikt, kas ņem virsroku.

Reizēm gandrīz uzbudināta ("It's A Secret"), reizēm gandrīz vai nolemti optimistiska ("Tell Me") vai koķeti vieglprātīga ("Without You") Nona Marī Invī albumā "Who Needs Who" izdzied teju visus iespējamos dvēseles stāvokļus. Taču kopējā plates pēcgarša vairāk tomēr nosliecas uz pozitīvā dzīves skatījuma pusi. Kārumiņš tiem mūzikas mīļiem, kam tīk plates, kuru laikā un, galvenais, pēc kuru klausīšanās prāts neizslēdzas, bet tik domā un domā tālāk. 
Papildus resursi:

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: