otrdiena, 2012. gada 23. oktobris

Brendan Benson - "What Kind of World" (2012)

Brendans Bensons savulaik uz skatuves grupā "The Racontuers" vīteroja vienā korī ar Džeku Vaitu. Patiesībā vītero joprojām, jo grupa nav izjukusi. Tiesa, iepauzējusi gan, jo Vaitam bijuši citi plāni, piemēram, pirmais soloalbums "Blunderbuss". Pa to laiku arī pats Bensons nav gulējis, tā teikt, ar pīpi jumtā (gan nezinu, vai tā saka?) - šā gada aprīlī viņš izdeva savu piekto personīgo plati "What Kind of World?"

Protams, zinot "The Racontuers" mūziku, ir aptuveni skaidrs, ko no šīs plates var sagaidīt. Un tā arī ir - "What Kind of World?" ir Bensona veltījums (vai varbūt nodeva?) melodiskajam rokam ar mazu alternatīvās panku mūzikas piešprici. Plate ir visnotaļ dzīvespriecīga, tā viegli klausās. Tiesa, dažbrīd liekas, ka pārāk viegli - kā gluma gliemene, kas, kāda pa vienu galu iegājusi, no otra iznāk. Gandrīz vai var ņemt un ēst vēlreiz... Bet nevar nenovērtēt dziesmu apdares. "Bad for Me" ir vienkārši simfonija! 

Bez Vaita Bensons, protams, izklausās vairāk popsīgs. Un nemaz ne populārs. "What Kind of World?" augstākais sasniegums Bensona dzimtenes topos - 159.vieta! "The Racontuers" pēdējai platei "Consolers of the Lonely" (2008) veicās "nedaudz" labāk - tā sasniedza ASV alternatīvās mūzikas topa otro augstāko virsotni. Vaita sindroms...


Papildus resursi:

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: