trešdiena, 2012. gada 31. oktobris

Bobby Conn - "Macaroni" (2012)

Domājams, ja vien Bobijs Konns nebūtu satriecoši talantīgs mūziķis, viņš, labākajā gadījumā, būtu visu ignorēts, bet sliktākajā - dzīvotu trakomājā. Vai varbūt tas nemaz nav sliktākais?... Lai nu kā, Konns ir liels teatrālisma piekritējs. Sākot ar fotogrāfijām, kurās viņš allaž redzams dažādās grimasēs un grimos, un beidzot ar agrāko gadu publiskajiem izteikumiem, ka viņš ir krāpnieks lielos apmēros un, iespējams, nākamais Antikrists. Konnam patīk spēlēt teātri, viņš to uzskata par savas muzikālās darbības papildus komponenti, sava tēla daļu. Varbūt viņam taisnība, un bez šīm izdarībām Konna mūzika arī tiktu uztverta savādāk?

"Karsti un slimīgi," patiesībā ar labvēlīgu humoru šādi Konna jaunāko albumu "Macaroni" nodēvējis mūzikas žurnāls "Uncut", visu rindkopu garo recenziju, starp rindiņām var sajust, tā autoram rakstot ar smaidu ūsās. Un "Macaroni" tieši tāds arī ir - it kā nopietns muzikāls darbs, tajā pašā laikā Konns burtiski ķircina klausītāju par viņa pārdomām, vai šo plati ņemt nopietni vai nē. Piemēram, dziesma "More Than You Need", kas vienu brīdi atgādina jautro kolektīvu "Scissor Sisters" vai nupat "siltumā" atzinušos Miku, patiesībā nes nopietnu vēstījumu, taču tā drīzāk rada nedaudz skumju jautrību - tādu, kas līdzinās mazajai optimisma liesmiņai, kas uzšķīlusies pēc iekāpšanas suņa kakā un apjausmas, ka līdz noliktajai svarīgajai tikšanās no smakas neatbrīvoties tāpat. 

Bobijs Konns, kuram, no malas raugoties, šķiet, galvā dažbrīd ir pamatīgs rasols, akurāti tieši tādus pašus caur savu mūziku arī uzrunā vislabāk. Garā svārstīgiem ļaudīm nevajadzētu rīt kaudzi tablešu, bet skaļi klausīties Konnu. Nedomāju, ka paliks labāk. Vienkārši šīs mūzikas iespaidā arī pārējie apkārtējie savā mentālajā stāvoklī pēc laiciņa paliks līdzīgi sirdzējiem. Sasodīts, patīk! Klausies šeit.Papildus resursi:
Bobija Konna profils portālā "Facebook"
Iegādājies Bobija Konna mūziku legāli!

Foto raksta ievadā no basementrug.com.

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: