pirmdiena, 2012. gada 3. septembris

William Fitzsimmons - "Beautiful Girl" (video), "Gold In The Shadow" (2011, pilns albums)

Iespējams, ja psihoterapeits seansa vidū pēkšņi pārstātu klausīties jūsu dzīves murgos, izvilktu no aizdurves ģitāru un sāktu dziedāt, tas izklausītos aptuveni kā to dara Viljams Fitdzimons - basgalvains amerikāņu dziesminieks ar garu bārdu. Un ļoti jūtīgs jeb sensitīvs, ja izsakāmies moderni. Un šis jūtīgums, neapšaubāmi, nāk no ģimenes - viņa vecāki bija neredzīgi, taču ļoti muzikāli. Fitdzimons ir mantojis ne tikai šo muzikalitāti, bet ieguvis arī tādu īpašību kā nesavtīga cilvēcība - maģistra grāds darbā ar garīgi slimiem cilvēkiem un darba prakse specialitātē runā pati par sevi.

Droši vien šīs rūpes par tiem, kas paši netiek ar savām domām galā, lika Fitdzimonam iejusties ne viena vien pacienta ādā, varbūt mēģināt kaut mirkli padzīvot viņu dzīvi - iegrimt tādā cita cilvēka mentālajā līmenī, ko spēj ne katrs. Un ne katrs spēj no tā pēc tam izkļūt. Droši vien Fitdzimonam ar savu maģistra grādu tas raizes nesagādāja. Tomēr reiz kādā vasaras dienā šis vīrs nolēma ierakstīt dažas no dziesmām, ko viņš bija sacerējis laika gaitā, tad vēl dažas, un tā salecās vesels albums. Un tas arī iznāca - 2005.gada Fitdzimona debijas plate "Until When We Are Ghosts".

Fitdzimona trumpis - viņš ir patiess! Patiess it visā. Ja vecāki šķiras (un viņi to patiesi izdarīja), par to top dziesma; ja problēmas ir paša attiecībās - būs balāde arī par to. Un tieši tāpēc, klausoties Fitdzimona plates, īpaši aktuālāko "Gold In The Shadow", nav šaubu, ka viss, par ko dzied Viljams, ir absolūta patiesība un reāli notikumi. Īpaši izceļams kopdarbs ar austrāliešu dziedātāju Džūliju Stounu "Let You Break" - šādu dziesmu var sacerēt tikai cilvēks ar salauztu sirdi... Turpinājumā gan video dziesmai "Beautiful Girl" - arī, protams, stāstam par jūtām.


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no Viljama Fitdzimona profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: