otrdiena, 2012. gada 18. septembris

"Fevers" - "Passion Is Dead" (2011)

"Tas viss sākās, kad mēs ar Džimu satikāmies un runājāmies par mūziku, un viņš sāka man sūtīt tos 30 sekunžu sintezatora ritma paraudziņus, ko bija izdabūjis no sava laptopa," atmiņās par grupas "Fevers" aizsākumiem un pirmajiem "profesionālajiem" kontaktiem ar Džimu Hopkinu dalās Kolins Makdugals. "Tā pat nebija mūzika, kuru es pārāk daudz klausītos, bet es padomāju: "Ou! Tas patiešām ir interesanti!"" "Pirmajos ierakstos, ko mēs ar Džimu veicām, jūs dzirdētu manas vokālās partijas - vienu sekciju parastā balsī, vienu tajā briesmīgajā falsetā," ar smaidu sejā laikrakstam "Ottawa XPress" stāstu turpina Makdugals. Viņš atzīst, ka apzināti necentās izklausīties pēc sievietes, taču falseta skanējums viņam patika, un tajā pašā intervijā viņš ir vaļsirdīgs - grupa "Fevers" diez vai būtu izdarījusi to, ko ir jau paveikusi, ja viņiem nebūtu pievienojusies Sāra Bredlija.

"Tā ir tiesa - pēdējo puzles gabaliņu [grupas "Fevers" attēlā] mēs ieguvām pirms gada, kad satikām Sāru Bredliju," Makdugalam piekrīt Hopkins. "Kad mēs rakstījām dziesmas, Kolinan visu laiku bija ideja par sieviešu vokālu - solo vai kopā ar viņu. Kad mēs pirmo reizi satikām Sāru, viņa vienkārši brīvā stilā piedziedāja mūsu mūzikai, un tas strādāja perfekti! Mēs esam patiesi priecīgi, ka viņa ir mūsu grupā. Viņa bija šis iztrūkstošais puzles gabaliņš"

Kanādas pilsētā Otavā bāzētais kvintets "Fevers" pagājušā gada nogalē izdeva savu debijas singlplati "Passion Is Dead". Viņu mūzika tiek raksturota kā indī un elektroniskās mūzikas sajukums. Var piekrist Makdugalam, ka Hopkina radītie virtuālie bungu ritmi ir, laikam jau, galvenā šīs mūzikas maģija. Kaut gan bez Makdugala un Bredlijas saskanīgā vokāla, iespējams, šī burvība nebūtu tik taustāma. Albuma septiņas dziesmas, ko, starp citu, iespējams bez maksas lejupielādēt šeit, liek aizdomāties, cik gan tuvu un brīžiem jau neatšķirami mūsdienās ir saplūduši dažādie mūzikas stili! Gadus desmit atpakaļ no šādas grupas "Fevers" sanāktu vismaz divi trīs atsevišķi projekti, katrs no kuriem darbotos savā žanrā - viens indī mūzikā, otrs disko, trešais - elektroniskās mūzikas pasaulē. Optimizācija - tā vienā vārdā var nosaukt "Fevers". Un - viņi ir labi!
Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Fevers" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: