trešdiena, 2012. gada 26. septembris

Elton John vs "Pnau" - "Good Morning to the Night" (2012)

Šķiet, Toms Grēviņš bija tas, kurš, apskatot šo austrāliešu kopdarbu ar vienu no visu laiku veiksmīgākajiem solo māksliniekiem Eltonu Džonu, ar neviltotu prieku secināja, ka, izrādās, Eltons 2012.gadā varot būt tik pat stilīgs, kāds viņš bija pagājušā gadsimta septiņdesmitajos. Es Grēviņam piekrītu tikai daļēji, jo man Eltons ir stilīgs 24 stundas diennaktī jau kopš (mana) apzinīgā vecuma!... 

Protams, mans Eltons lielākajai daļai publikas asociējas ar saldsērīgajām balādēm vai jestrām popdziesmām, kam neiztrūkstoša vieta ir ikvienā karaokes bārā pat visattālākajos zemes nostūros. Taču Niks Litlmors un Pīters Meizs jeb duets "Pnau" no Austrālijas ir tie, kas Eltona ģeniālajai daiļradei vaigu pagriezt liek pat vislielākajam mūzikas snobam vai hipsterim (iespējams, tas ir viens un tas pats). Astoņās albuma "Good Morning to the Night" dziesmās īstenībā ir kodi jeb taktis no aptuveni trīsdesmit Eltona vairāk vai mazāk (pārsvarā drīzāk otrais variants) zināmām dziesmām no viņa daiļrades sākumiem septiņdesmitajos līdz deviņdesmitajiem. Piemēram, albuma tituldziesma satur fragmentus no tādiem Eltona skaņdarbiem kā "Philadelphia Freedom", "Mona Lisas and Mad Hatters", "Goodbye Yellow Brick Road" un vēl piecām citām. Un tiesa - šī dziesma, pateicoties tās popularitātei deju zālēs, Apvienotajā Karalistē ļāva Eltonam atkal gozēties pārdotāko albumu pašā virsotnē. Starp citu, iepriekšējo reizi tas notika tikai 1989.gadā ar albumu "Sleeping with the Past", lielā mērā pateicoties joprojām vienai no populārākajām Eltona dziesmām "Sacrifice".

Eltons būtu pelnījis, ka viņa attēlu uzdrukā uz 69 eiro banknotes, ja tāda kādreiz tiktu laista apgrozībā. Tas, ko viņš dara; tas, ka viņš mums tāds vispār ir, dod iemeslu no rītiem mosties jaunai dienai, zinot, ka šo pašu gaisu ieelpo Eltons; ka Eltons skata šo pašu sauli, ko mēs!... Vārdu sakot, "Good Morning to the Night" ir jauns, nedaudz savādāks skatījums uz ģēniju.


Albuma vērtējums: 10/10

Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no thisguysreview.wordpress.com.

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: