piektdiena, 2012. gada 28. septembris

"Black Label Society" - "The Song Remains Not the Same" (2011)

Šis saucās: "Arī vīriem jāatpūšas!" Albums "The Song Remains Not the Same" nebūt nav amerikāņu "heavy metal" kvarteta "Black Label Society" ierastais formāts - dziesmas teju akustiskā izpildījumā plus vēl virkne kaverversiju! Taču tieši šāds ir grupas pagaidām aktuālākais albums. Zaks Vailds, kurš vienīgais no šā brīža grupas sastāva tajā muzicē, kopš tās dibināšanas 1998.gadā, nezinātājam var "pārklausīties" par Oziju Ozbornu (īpaši dziesmā "Darkest Days"). Starp citu, apmēram puse albumā iekļautās dziesmas ir akustiskās versijas "Black Label Society" iepriekšējās, viņu līdz šim veiksmīgākās plates "Order of the Black" dziesmām. Otra puse ir kavervesijas, un šai kompānijai pievienojas arī viena mums ierasti Ziemassvētkos atskaņojamā - "The First Noel".

Tādiem ļaudīm kā man, kas nedz ar smago, nedz patiesībā arī "mīksto" metālu īsti nedraudzējas, šis "Black Label Society" albums ir laba iespēja iepazīt ko līdz šim ne pārāk kārotu vai saprastu. Nevarētu apgalvot, ka tagad būšu kaislīgs šīs grupas fans un sekošu viņiem pa pēdām visās koncerttūrēs, taču man vienmēr ir bijusi cieņa pret mūzikas meistariem, kas kaut uz brīdi spēj izkāpt "ārpus sava lauciņa". Nevar arī teikt, ka dzirdēt šos skarbos vīrus dziedam liriskas mīlas balādes (Nīla Janga "Helpless") vai klasisku hītu kaverversijas (Saimona un Garfunkela "Bridge Over Troubled Water") būtu tas pats, kas gar acīm skatīt baletu "Gulbju ezers", kurā galveno garkaklaiņa lomu izdejotu, piemēram, Kaspars Upacieris, taču ļoti tuvu tam. "Bridge Over Troubled Water" vienmēr un jebkurā versijā ir aizkustinoša dziesma, taču, klausoties to "Black Label Society" versijā, šis efekts vismaz dubultojas!

Nu vīri būs izklaidējušies un ķersies pie jaunām lietām. Vēl šajā gadā paredzēts izdot DVD "Unblackened". Taču, nopietni, - paklausieties šo plati! Pat, ja savā fantāzijas un nostaļģijas sajaukumā tuvu vājprātam esmu tikai es, šim albumam vienalga būtu jābūt katra melomāna plauktiņā. Kaut vai tikai, lai uztvertu to dīvaino sajūtu, kas rodas, kad ēd pavisam aukstu, ar tauku kārtiņu jau apstāvējušos zupu vai dzer uzkarsētu kolu. Tas ir tik ekstrēmi forši!
Albuma vērtējums: 6/10
Citi vērtējumi:
Allmusic: 3/5

Papildus resursi:

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: