piektdiena, 2012. gada 24. augusts

"The Gaslight Anthem" - "45" (video), "Handwritten" (2012, pilns albums)

"Es nevaru aiziet, un es nevaru palikt," šis absolūti sev pretī runājošais, īsais teikumiņš ir vadmotīvs kādai grandiozai roka platei. Amerikāņu kvarteta "The Gaslight Anthem" ceturtajam studijas albumam "Handwritten". Un reizē tie ir grupas līdera Braiana Felona sirdsdēsti, kas ietekmējuši plates noskaņu. "[Albuma] dziesmas ir reāli stāsti - par manu dzīvi un lietām, kam gājuši cauri mani draugi," telefonintervijā mūzikas žurnālam "Uncut" atzīst Felons. Tādā gadījumā, jāatzīst, Felonam un viņa draugiem dzīvē ir gājis raibi, jo tieši tāds ir arī albums "Handwritten".

Šī "The Gaslight Anthem" ceturtā studijas plate atšķiras no iepriekšējām. Tā ir stilīgi roķīga, kaut arī vēl pavisam nesen Felons apgalvoja, ka roku vairs spēlēt negrib. Kad "Uncut" viņam to atgādina, Felons apstiprina: "Jā, toreiz tā tas patiesi arī bija." Taču, ja par plates producentu izvēlas Brendanu Obrainu, kas spodrinājis pēdējo Brūsa Springstīna albumu muzikālās vīzijas, diez vai var gaidīt, ka darba rezultāts būs hiphopa dziesmu apkopojums. Šķiet, jebkura roka stilā spēlējoša mūziķa sapnis ir līdzināties Springstīnam. It kā uz to, sākot darbu pie "Handwritten", cerēja arī Felons, taču tagad pats atzīst, ka viņi vairāk izklausās kā ""Pearl Jam" vai "Foo Fighters", kas spēlē Toma Petija dziesmas." Un viņam var piekrist. Vēl vairāk - dziesmā "Silver" nav grūti saklausīt pat "Nirvana" ietekmi.

Ir skaidrs - "The Gaslight Anthem" plate "Handwritten" ir pēdēja laika spēcīgākais roka albums. Tas ir tik labi sabalansēts starp ekselentu rokmūziku un komerciju, ka nav šaubu - puišu nākotne ir koncerti pārpildītos stadionos. Izrādās, cilvēki grupai šādu jautājumu uzdodot it bieži. "Pirmā reakcija ir: "O jā, stadioni!"," mūzikas žurnālam "Paste" saka Felons, "Bet tad es sev pajautāju - vai mēs esam tam gatavi? Varbūt mums mazliet jāuzspiež uz bremzēm? ["Pearl Jam"] solists Edijs Vēders man reiz teca: "Kā grupai jums vienmēr pārmaiņus ir jāspiež gan gāzes, gan bremzes [pedāļi]. Pārsvarā jau [gāzes pedālis] ir grīdā, bet neaizmirsti arī par bremzēm." Un "The Gaslight Anthem" ir nospieduši bremzes, paņemot nelielu atvaļinājumu. Cerams, tas neieilgs; cerams, Felons sadziedēs salauzto sirdi (kaut, nežēlībā atzīsim, bez tās viņš diez vai būtu radījis šo šedevru), un kvartets atgriezīsies apritē "ar visām četrām".


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "The Gaslight Anthem" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: