pirmdiena, 2012. gada 27. augusts

"Paper Route" - "Better Life" (video), "Absence" (2009, pilns albums)

Par balsīm, kas skan gan sapnī, gan nomodā esot; par tām netveramajām lietām un vīzijām, kas (it kā) mūs sagaida pēc nāves; par tuva cilvēka zaudējuma sāpēm - šīs ir tikai dažas no tēmām, kuras ieskauj Nešvilas (ASV) kvarteta "Paper Route" 2009.gada debijas plates "Absence" galvenos ideoloģiskos rāmjus. Čeds Hovats,  Džei Tī Delī, Geivins Makdonalds un Endijs Smits savas dienas īsināja, nododoties "Orchestral Maneuvers Of The Dark" dziesmu aranžēšanai. Viņiem tīkams bija "OMD" elektroniskais piegājiens mūzikai. Un tā četrotne aizaranžējās līdz debijas albumam "Absence".

Šis albums tapa, dažiem grupas dalībniekiem izdzīvojot personīgās traģēdijas (smagu saslimšanu Hovata ģimenē, Delī problēmas laulības dzīvē), tāpēc tajā netrūkst nedz smeldzes, nedz skumju, un netrūkst arī cerību pilnas noskaņas. "Lover' s Anthem" ("Mīlnieku himna"), "Dance On Our Graves" ("Dejas uz mūsu kapiem") - tās ir tikai divas no kopumā divpadsmit dziesmām, no divpadsmit stāstiem iz dzīves, kas ne vienmēr ir skaista kā sapnis vasaras naktī. Neskatoties uz smago dvēselisko nastu, pateicoties kam albums tapis, "Absence" ir ļoti viegli klausāms - plates "elektroniskā daļa" dziesmas paceļ burtiski kādā virszemes līmenī - "Paper Route" ir labi apguvuši savu priekšteču dziesmu radīšanas mākslu.

Pēc nepilnām divām nedēļām, 11.septembrī, klajā nāks nu jau trio (Smits grupu pameta 2010.gada novembrī) "Paper Route" otrais albums "The Peace Of Wild Things". Un tas nozīmē, ka arī 21.gadsimtā mēs varēsim turpināt nodoties astoņdesmito gadu sintīpopa orģijām rekonstruētās skaņās. Albumu "Absence" pilnīgi bez maksas un absolūti legāli iespējams lejupielādēt šeit, to var arī vienkārši noklausīties zem raksta, bet pirms tam pirmais singls "Better Life" no gaidāmās plates.


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Paper Route" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: