ceturtdiena, 2012. gada 21. jūnijs

"We Are Augustines" - "Book Of James" (video), "Rise Ye Sunken Ships" (2011, pilns albums)

Kad 2009.gadā Ņujorkas (ASV) indīroka kvartets "Pela" centās pabeigt savu ceturto studijas plati, viņi sajutās kā kāda ļauna lāsta nolemti - nesaskaņas ar menedžmentu un ierakstu kompāniju kā uguns sausās pakulās pārsviedās arī uz grupas dalībnieku savstarpējām attiecībām, un tā pašā gada rudenī "Pela" savā "Facebook" profilā paziņoja, ka beidz pastāvēt. Puiši gāja katrs uz savu pusi - dažs atpūtās, dažs uzsāka solokarjeru, bet divi no grupas dalībniekiem tomēr palika tuvi domubiedri - ģitārists un vokālists Billijs Makartijs un basģitārists Ēriks Sandersons. Pēdējā "Pela" ierakstu sesijā tapa daudz demo materiāla, un abi nolēma, ka pie tā jāpiestrādā, lai, iespējams, albumu pabeigtu.

Iesākumā duets ļoti taustījās, mēģināja saprast, vai viņi divatā spēs adaptēt to, ko iepriekš darījuši četri dalībnieki grupā "Pela". Nodēvējušies par "Augustines" Makartijs un Sandersons ķērās pie "Pela" ierakstītā materiāla un saprata, ka 80% no tā ir metams miskastē, jo "nav pietiekami spēcīgs". Pirmā dziesma, ko duets prezentēja, bija "Book Of James" - dziesma, kas veltīta Makartija brālim Džeimsam, kurš neilgi pirms tam bija izdarījis pašnāvību. Viņam, tāpat kā abu brāļu mammai bija diagnosticēta saslimšana ar šizofrēniju. Tas viss, saprotams, ļoti ietekmēja Makartiju un, topot iedrošinātiem no dziesmas "Book Of James" labajām atsauksmēm, puiši nolēma, ka iesākto albumu pabeigs pilnībā, pirms tam oficiāli grupā uzņemot arī bundzinieku Robu Alenu.

Ņemot vērā bēdīgo pieredzi, nu jau trio bija stingri apņēmies nesaistīties ar ierakstu kompānijām un plati izdot paši. Viņiem ļoti piepalīdzēja radiostacijas "KEXP" dīdžejs Džons Ričards - tieši šī radio tiešajā ēterā "Augustines" nospēlēja savas pirmās gatavās dziesmas. Lai nedublētos ar citas grupas nosaukumu, duets pārdēvējās par "We Are Augustines", jo gan Makartijam, gan Sandersonam, gan Makartija brālim Džeimsam dzimšanas diena ir augustā.

Pirms gada jūnijā darbs pie jaunās grupas debijas plates bija noslēdzies, un tā ieraudzīja dienasgaismu. Patiesībā, ir grūti atrast vēl kādu citu plati, kuras vērtējumā kritiķi būtu tik vienprātīgi - vidēji deviņas no desmit ballēm tā saņēma visos prestižāko mūzikas izdevumu albumu apskatos. No "gandrīz perfektai" ("Liquid Hip") līdz "perfektai" ("RiotMagazine") - tādu šauru taciņu bija atstājuši vērtētāji. Un patiesi, "Rise Ye Sunken Ships" ir brīnišķīga "Arcade Fire" un "Editors" sintēze, nedaudz pieķerot klāt arī kaut ko no "The Cure". "We Are Augustines" patiešām ir čempioni!


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "We Are Augustines" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: