trešdiena, 2012. gada 27. jūnijs

"Von Hertzen Brothers" - "Always Been Right" (video), "Stars Aligned" (2011, pilns albums)

Viņus mēdz dēvēt par ""Foo Fighters", kas izpilda "Pink Floyd" lielākos hītus", arī par "The Beach Boys", kas pārāk ilgi aizsēdējušies Indijā. Taču patiesībā viņi ir trīs brāļi Fon Herceni, kas nāk no mums netālās Ziemeļu valsts Somijas. "Mūsu uzvārds "Von Hertzen" vācu valodā nozīmē "no sirds"," savā mājaslapā saka brāļu trio. "Un to mēs vienmēr paturam prātā, rakstot [dziesmas] vai uzstājoties. Mums ir sajūta, ka tas nekam neder, ja [tas, ko darām] nenāk no sirds."

Miko, Kije un Jonne savā dzimtenē ir labi zināmi mūziķi, spēlējuši dažādās grupās, taču viņu kopīgā mīlestība uz "Led Zeppelin", "Deep Purple" un "Pink Floyd" radījusi tik saskanīgu formulu, ka "Von Hertzen Brothers", kā pirms vienpadsmit gadiem sāka, tā braši turpina joprojām. Pagājušā gadā brāļi (taisnību sakot, grupā ir arī vēl viens Miko un kāds Juha, kam nav asinsradniecības ar "Sirdsbrāļiem") Fon Herceni izdeva savu ceturto studijas albumu "Stars Aligned". Tie, kuri pabijuši grupas koncertos, atzīst, ka no skatuves nāk tāda enerģija un vitalitāte, ka trio nereti tiek dēvēts par "trakajiem roka brāļiem". Taču, lai to izbaudītu, nav obligāti pabūt "Von Hertzen Brothers" koncertā (kaut gan tas droši vien ir aizraujoši), pietiek arī paklausīties viņu ierakstus, lai saprastu, ka šī mūzika ir fascinējoši pievelkoša.

Albumā "Stars Aligned" iekļautās dziesmas sniedz dīvainas sajūtas. Koncertos grupa izklausoties "kā no citas dimensijas nākusi". Zināmā mērā to pašu var sacīt par šo ierakstu. Tajā netrūkst nedz psihedēlijas, nedz kārtīga roka, nedz daudzbalsīga vokāla. Katra plates dziesma ir slīpēta līdz dimanta mirdzumam, kopā veidojot patiesi grandiozu dārgakmeni. "Von Hertz Brothers" varētu būt mūsdienu "Pink Floyd". Viņu dziesmās jūt to pašu pamatīgumu un noskaņu, kas pasauli aizrāva septiņdesmitajos, klausoties līdz šim visu laiku pirktāko "Pink Floyd" 1973.gada albumu "The Dark Side Of The Moon" (kā zināms, pavisam nesen šo absolūti pārdotākā albuma statusu atņēma Adele ar savu plati "21"). Tiesa, brāļi ir gājuši līdzi laikam un savas dziesmas veidojuši gana modernākas un, loģiski, ne tik garas, kādas atļāvās ierakstīt Deivids Golmors un Rodžers Voters.

Somija nav diez ko tālu, tāpēc, ja ir vēlme patiesi "piedzīvot vasaras labāko piedzīvojumu", varbūt labāk riktēties uz kādu no Eiropas festivāliem, kurā "Von Hertzen Brothers", droši, būs vieni no spilgtākajiem māksliniekiem. Nu, ne jau viņi staigā luminiscējošās Ziemassvētku zeķēs, spilgtus viņus dara mūzika, ko viņi sacer un izpilda sasodīti labi.


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Von Hertzen Brothers" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: