pirmdiena, 2012. gada 18. jūnijs

"Twilight Hotel" - "When The Wolves Go Blind" (video),"Highway Prayer" (2008, pilns albums)

Pa smilšu putekļiem klātu tuksnešainu ceļu brauc klasisks amerikāņu kabriolets, kurā vadītāju no pretvēja aizsargā vien priekšējais stikls. Šoferim, kā likums, ir melnas saulesbrilles, zobos cigarete un, bez šaubām, kaut kur pie vienas no ciskām starp krēsliem savu galvu kā sniegpulkstenītis uz pirmo pavasara sauli ir pacēlusi atvērta viskija pudele. To brašais vīrs pie stūres šad tad iemalko, līdz nokļūst degvielas uzpildes stacijā, tādā riktīgā lauku stacijā - ar vienu degvielas sūkni un zirnekļu tīkliem klātu bodīti pie tā. Tur viņš iepildās pa divdesmit zaļajiem, iepērk vēl vienu pudeli viskija un dodas tālākā prērijas iekarošanā. 

Šī ir garlaicīgākā versija tradicionālajām amerikāņu filmām, kurās to varoņi daudz braukā vecos kabrioletos. Interesantākā versijā šis kovbojs iekultos dažādās nepatikšanās, vislabāk tādās, kuru dēļ jāizvairās no vietējā šerifa. Diemžēl mūsu nūģa vienīgais pārkāpums varētu būt braukšana palī. Taču, vai būtu viens scenārijs vai otrs, šādai filmai nebūtu labāks skaņu celiņš par Kanādas-Amerikas dueta "Twilight Hotel" jaunāko plati "When The Wolves Go Blind".

Brendija Zdana un Deivs Kvanberijs ir radošs pāris jau no 2009.gada. Viņu mūzika - nevarētu teikt, ka momentā liek acīm iemirdzēties priekā un labsajūtā. Pirmās pāris dziesmas tevi aiznes uz zināmu laiku un vietu  pagātnē, un, ja spēj tajā iejusties, katra nākamā sniedz baudījumu, kādu katrs sajutām daudzus gadus atpakaļ, piemēram, 12 gadu vecumā ēdot grūti nopērkamo šokolādes plombīra saldējumu vai dzerot īsto kvasu no dzeltenajām mucām par 3 kapeikām kausiņā. Katrā ziņā albums "When The Wolves Go Blind" sniedz šo fiziski vairs nekad nesasniedzamo stāvokli tādā ēteriskā sajūtu līmenī. Plate tapusi trīs dienu laikā, kas liek domāt, ka dziesmās nav nekā mākslīga, un, vismaz kā klausītājam no malas, tā arī izklausās.

Aktuālāko "Twilight Hotel" plati var noklausīties "Deezer" sistēmā, taču še zem raksta dueta iepriekšējais albums "Highway Prayer" (2008). Pirms tam videoversija jaunākā albuma tituldziesmai.


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Twilight Hotel" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: