trešdiena, 2012. gada 13. jūnijs

"The Stranglers" - "Giants" (2012, pilns albums)

1974.gada 28.novembrī Džons Lenons "Madison Square Garden" arēnā uz skatuves pievienojās Eltonam Džonam, lai abi kopā nodziedātu trīs dziesmas. Šodien mēs jau zinām, ka tā bija pēdējā reize viņa mūžā, kad Lenons mēroja ceļu pa kāpnēm augšup uz kādu skatuvi. Tas bija gandrīz 40 gadus atpakaļ! Tik sen! Bet tieši kaut kad ap šo pašu laiku pirmo reizi uz skatuves uzkāpa Džeks Bleks (īstajā vārdā Braiens Dafijs), Džīns Žaks Barnels, Hjū Kornvels un Hanss Vērmlings, lai uzstātos kā grupa "The Guildford Stranglers". Nedaudz vēlāk Vērmilnga vietā stājās Deivs Grīnfīlds, bet grupa pārtapa vienkārši par "The Stranglers".

Kopš tā laika pasaule ir mainījusies - dinozauri izmiruši, internets izgudrots un ledāji Zemes polos gandrīz izkausēti -, taču ir lietas, kas palikušas konstantas. Piemēram, lietus krīt no debesīm uz zemi, vardes un lāči guļ ziemas miegu un vienīgā valsts uz pasaules, kurā joprojām lielā cieņā tur grupu "The Stranglers", ir tās dzimtene Anglija. Sākot jau ar grupas 1977.gada debijas plati "Rattus Norvegicus", līdz šā gada jaunākajam veikumam "Giants", "The Stranglers" pērk un novērtē galvenokārt Apvienotajā Karalistē. Grupas septiņpadsmitā studijas plate "Giant" klajā nāca šā gada martā, un tā muzikāli tiek raksturota kā "grupas atgriešanās 70.-to un 80.-to gadu skanējumā."

No iepriekšējās "The Stranglers", jāatzīst, visnotaļ vājās plates "Suite XVI" ir pagājuši seši gadi, un šis laiks ir nācis vīriem par labu. Ja tagad jāatceras, kādas emocijas vai atmiņas ir palikušas no "Suite XVI" , jāatzīst, ka labākajā gadījumā nekādas, bet sliktākajā nāk atmiņā "čortošanās": "Wtf?!" "Giants" tomēr sagādā zināmu estētisko baudījumu. Tajā netrūkst nedz roķīgu noskaņu ("Time Was Once On My Side"), nedz aizmiglotu, supergrupas "Pink Floyd" repertuāra cienīgu dziesmu ("Freedom Is Insane"). Var tikai atzinībā uzsist uz pleca trim no četriem grupas sākuma dalībniekiem, kuri "The Stranglers" spēlē joprojām: "Veči, jūs vēl varat! Tikai nepārforsējiet ar nākamo plati! Un cerams, tie zemteksti, ko vēlaties pateikt ar albuma "Giant" vāciņa noformējumu, nav tie, kas ienāk prātā pirmie, - vēl nav jūsu laiks! Bet, ja saveidosiet vēl vienu tikpat neizteiksmīgu albumu kā iepriekšējo, fani paši jūs tur sakabinās..."

Nobeigumā ieskats laikam jau populārākās "The Stranglers" dziesmas "Always The Sun" video no "saldajiem astoņdesmitajiem" un tad jau arī visa aktuālākā plate "Giants".


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā tēma no albuma "Giants" vāciņa noformējuma necenzētajā versijā (no www.starming.com).

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: