sestdiena, 2012. gada 23. jūnijs

"Sixx:A.M." - "This Is Gonna Hurt" (2011, albuma apskats)

"Mötley Crüe" ir tāda pavieglāka metāla grupa no Losandželosas (ASV), kas ir aktīva kopš, Jēziņ, 1981.gada. Tik ilgi diendienā pavadot laiku kopā, kādam pilnīgi noteikti kaut kas "piegriežas", kam seko mazs sānsolītis. Un šis kāds izrādījās basģitārists Nikijs Sikss. Kopā ar Darenu Džeju Ašbu jeb DJ Ashba, kas, starp citu, no 2009.gada ir grupas "Guns N' Roses" ģitārists, un Džeimsu Maiklu kā vokālistu Sikss 2007.gadā izveidoja trio "Sixx:A.M.", kas koncertos, piedaloties kādam viesbundziniekam, pārtop par kvartetu. Pirms gada šie gotiskā izskata vīri izdeva jau savu otro plati "This Is Gonna Hurt", par ko arī šīs dienas nelielais stāstiņš.

Atzīšos, nepārzinu "Mötley Crüe" daiļradi vispār, esmu tikai dzirdējis par tādu grupu un zinu, ka tā spēlē ko līdzīgu "mīkstajam" metālam, tāpēc īsti nevaru salīdzināt, vai projekts "Sixx:A.M." ir prognozējams muzikālā ziņā. Tas, ko dzirdam platē "This Is Gonna Hurt", ir krietni modernizēts "heavy metal", tas piemērots mūsdienu mūzikas tirgus prasībām, iekļaujot sevī gan saldsērīgas balādes, gan nosacīti smagākas dziesmas. Riskējot būt nomētātam ar veciem tomātiem, atzīšu, ka dažās dziesmās kā, piemēram, "Goodbye My Friends", var saklausīt ļoti spēcīgu grupas "Muse" ietekmi.

Grupas pirmais albums "The Heroin Diaries Soundtrack" iznāca 2007.gadā paralēli Siksa grāmatai "The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star", kas ir bāzēta uz viņa 1986.-1987.gada dienasgrāmatas piezīmēm. Šis bija Siksa "heroīna periods". Līdz ar to kaut kādā ziņā var pieņemt, ka projekts 'Sixx:A.M." ir tapis tieši šīs grāmatas reklāmas kampaņas vajadzībām, bet nu to ir pārdzīvojis un turpina eksistēt savu dzīvi. Un tieši šī iemesla dēļ, ka grupa "lipināta" vienam pasākumam, nerodas pārliecība par tās ilgu un laimīgu pastāvēšanu, un varbūt tas arī nemaz nav nepieciešams. Katrā ziņā albums 'This Is Gonna Hurt" ir komerciāli veiksmīgi pozicionēts, ar visām tam nepieciešamajām kvalitātēm. Un tieši tā tas, domājams, arī jāvērtē.


Albuma vērtējums: 6/10
Citi vērtējumi:
Allmusic: 2,5/5
Revolver: 4/5
Rolling Stone: 2,5/5
Stuff.co.nz: negatīvi
Ultimate Guitar Archive: 8,5/10


Iegādājies "Sixx: A.M." mūziku legāli!


2012, www.musicstories.lvNav komentāru: