trešdiena, 2012. gada 6. jūnijs

"Simian Ghost" - "Wolf Girl" (video), "Youth" (2012, pilns albums)

Atpakaļ uz Zviedriju! Valsti, kurā taisa negaršīgus ēdienus, brūvē nedzeramu alu, bet sacer brīnišķīgas dziesmas. "Simian Ghost" (kas laikam tulkojas kā "Pērtiķu spoks"?) ir trio no Stokholmas, kas nesen pasaulei dāvāja savu otro studijas plati "Youth". Atkāpjoties no tēmas, kāpēc pastāv uzskats, ka teikt "mērkaķis" ir nepieklājīgi, bet "pērtiķis" ir pašā laikā?... Labi, tā ir diskusija kādā "animal orgy" portālī.

Bet par šiem zviedriem. "Simian Ghost" līderis ir Sebastjans Arsntroms - foršs čalis, kuram piemīt ārkārtīgi eleganta mūzikas radīšanas "sajūta". Viņa dziesmas, kas apvieno sevī labāko no zviedru indīpopa, nes līdzi arī attiecīgo atmosfēru. Šī stila zviedru grupām ir tāda vārdiem neaprakstāma atšķirība, kas tās padara unikālas attiecībā pret saviem amata brāļiem un māsām visā citā plašajā pasaulē. Iespējams, pie vainas ir negaršīgais ēdiens un alus...

Savā dzimtenē "Simian Ghost" ir redzams kolektīvs, ārpus Zviedrijas - tikai retums mūzikas prese redzamākā vietā ieliek kādu recenziju par šiem. Arī britu "Uncut" kaut ko burkšķ ar domu "albums nav slikts, jo vienmēr jau varētu būt sliktāk." Taču patiesība ir tā, ka "Youth" ir gaisīgi viegla plate, kas neprasa vispār nekādu iespringšanu, iedziļināšanos un pēcgaršu meklējumus. Tā ir plate baudīšanai, tā teikt, neatejot no kases - tepat un uz vietas.

Visgudrie kritiķi saka, "Wolf Girl" ir šī albuma velkošā dziesma. Nu ko, lai tad arī būtu, kaut tam īsti nevar piekrist, jo vispār platē neviena dziesma tā īsti nelec ārā no kopējās atmosfēras. Un šī atmosfēra ir - absolūts atslābums! Veciem cilvēkiem ar novājinātiem vēdera izejas muskuļiem gan būtu jāuzmanās neatslābt par daudz. Pārējiem šī plate domāta neierobežotam patēriņam.


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Simian Ghost" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: