sestdiena, 2012. gada 16. jūnijs

"Midlake" - "The Courage Of Others" (2010, albuma apskats)

Kad trīspadsmit gadus atpakaļ pieci Ziemeļteksasas mūzikas koledžas audzēkņi nodibināja savu muzikālo apvienību "Midlake", tā, Tima Smita vadībā, bija vairāk uz džezu balstīta, taču, laikam ejot, dažreiz mēdz šis tas pamainīties, un šodien mūsu priekšā stāv ekselents indīmūzikas kvintets, kura pēdējais ieraksts "The Courage Of Others" 2010.gadā brīnumainā kārtā apvienoja mūzikas kritiķus vienota viedokļa korī: "Jā, šis ir kaut kas!""Mēs negribam, lai mūs dēvē par "Radiohead" pakaļdarinātājiem," kādā intervijā atzinies Smits, norādot, ka "Midlake" vairāk ietekmējas no, piemēram, "Jethro Tull". "Vienas "Jethro Tull" cienīgas dziesmas uzrakstīšanas laikā es varētu sarakstīt desmit "Radiohead" dziesmas," punktus uz "i" saliek Smits, nedaudz mulsinot tautu, jo nav īsti saprotams, kurš "Midlake" saskata pat atālu līdzību ar "Radiohead". Bet pašā sākumā puiši vēlējās radīt, ko līdzīgu Hērbija Henkoka mūzikai... "Mēs bijām džeza mūziķi," Smitu papildina cits grupas dalībnieks Niks Miligans. "Bet mēs nekad nespēlējām tādu īstu džezu. Mēs spēlējām drīzāk tādā "funk" stilā un tad pēkšņi pārlēcām uz "Led Zeppelin". Džeza mūziķi par rokmūziku rauc pieri, uzskatot to par kaut ko ļoti viegli izpildāmu. Draugi, kas zināja, ko mēs spēlējam, gaidīja no mums Hērbiju Henkoku vai Stīviju Vonderu. (..) Un pagāja zināms laiks, līdz mēs tikām no džeza prom."

2004.gadā, mājās Dentonā ierakstīts un slavenajā Londonas "Abbey Road Studio" miksēts, klajā nāca "Midlake" debijas albums "Bamnan And Silvercork", kurā Henkoku kā "ideālu, uz ko tiekties" jau bija aizstājuši tautieši "The Flaming Lips". Vēl pēc diviem gadiem uznākusī plate "The Trials Of Van Occupanther" jau bija nosliekusies uz klasiskā roka pusi, vairāk līdzinoties "Fleetwood Mac". Trešais albums "The Courage Of Other", savukārt, ir ceļš pilnīgi citā virzienā."Es nekad neesmu bijis apmierināts ar to, ko darām, tāpēc, kad iznāca "Occupanther" albums, bija lietas, ko es gribēju mainīt. Kas man nepatika - tā ir šī atšķirība starp albumiem, ko arī daudzi klausītāji varētu uzskatīt par problēmu," intervijā mūzikas izdevumam "Reverb Magazine" stāsta Smits. "Bet es domāju, kļūstot vecāki, mēs kļūstam arī nedaudz labāki. Mēs klausāmies vairāk mūzikas, un mēs iegūstam vairāk pārliecības par sevi kā par mūziķiem un kā grupu. "The Courage Of Others" ir tikai lietu loģiskais turpinājums."

Timam Smitam ir pilnīga taisnība - "Midlake" šobrīd joprojām aktuālākā plate "The Courage Of Others" ir absolūti līdzvērtīga citām pēdējā laika "pieaugušo mūzikas" plauktiņā jau stāvošajām: Džona Grānta "Queen Of Denmark", "Perfume Genius" platei "Put Your Back N 2 It" un daudzām citām. Kaut pirmā līdzība, klausoties "The Courage Of Others" bija tieši ar Grāntu. Šis, protams, ir noskaņu albums - drīzāk klausāms pārdomu, ne lielas jautrības brīžos. Bet ir skaidrs - katrs, kurš noklausīsies šo plati vienu reizi, vēlēsies to baudīt atkal un atkal, jo Smita balsij un mūzikai, kas brīžiem šķiet pat tumša un pesimistiska,  ir kāds gravitācijas spēks, kas neļauj no tās tik viegli atrauties.Albuma vērtējums: 9/10
Citi vērtējumi:
Allmusic: 3,5/5
musicOMH: 9/10
NME: 8/10
Rolling Stone: 2,5/5
Spin: 3/5
Classic Rock: 8/10

Iegādājies "Midlake" mūziku legāli!

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: